Výnimočná hnacia sústava

Základom pre dosiahnutie najlepšej palivovej efektívnosti na trhu je motor. Nákladné vozidlá DAF XF poháňajú motory PACCAR MX-11 a MX-13 s viacerými krivkami krútiaceho momentu a novými menovitými výkonmi, pričom nechýba variant so špičkovým výkonom 390 kW/530 k. Výsledkom veľkého množstva inovácií je ešte vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach, čo poskytuje najvyššiu palivovú efektívnosť. Vozidlá môžu teraz jazdiť na tempomate pri nízkych otáčkach motora na úrovni 900 ot./min a dosahovať tak mimoriadne nízku hladinu hluku, akou sa vyznačujú špičkové luxusné autá. Na najvyššom prevodovom stupni možno využiť ďalší krútiaci moment, ktorý zaistí skvelé jazdné vlastnosti. Nová motorová brzda MX poskytuje špičkový brzdný výkon pri nižších otáčkach.

Inovácie motora

K maximálnej úspore paliva prispievajú prvky, ako plne variabilné čerpadlo oleja mazania motora, riadenia a chladiacej kvapaliny. Znižuje sa tak odoberaný výkon motora. Ďalej napríklad nová spodná časť piestu prispieva k ďalšiemu zníženiu trenia. Navyše sme pridali nové turbodúchadlo a nové vstrekovanie, ktoré zaistia maximálnu efektivitu.

Rozšírený Eco Mode

Pre zvýšenie úspory paliva, zníženie emisií a zníženie prevádzkových nákladov je nový DAF XF vybavený vylepšeným režimom Eco Mode. Eco Performance zaisťuje optimálnu rovnováhu medzi skvelými jazdnými vlastnosťami a maximálnou úsporou paliva. Keď je preferovaná úspora paliva, je najlepšou voľbou Eco Fuel s preradzovaním pri nižších otáčkach.

DAF XF

Nižšie náklady na opravy a údržbu

Náklady na opravy a údržbu môžu z vášho prevádzkového rozpočtu odčerpávať veľké sumy peňazí. Preto neustále zavádíme inovácie na minimalizovanie opotrebovania dielov. Riadenie spojky sa teraz napríklad nachádza v samotnom puzdre spojky, čo chráni pred poškodením vodou a nečistotami. Alternátor je riadený elektronicky na zlepšenie nabíjania batérie. Tieto vylepšenia zvyšujú odolnosť, spoľahlivosť a v konečnom dôsledku aj vaše zisky.

DAF XF

Vysokovýkonné prevodovky

Model DAF XF sa dodáva s (12- a 16-rýchlostnými) automatickými prevodovkami TraXon najnovšej generácie. Nižšie straty spôsobené trením, ešte rýchlejšie preraďovanie a rozšírené využívanie funkcie EcoRoll prispievajú k najnižšej spotrebe paliva a zvýšeniu pohodlia vodiča vďaka tichej a plynulej prevádzke a presnej aktivácii spojky. Automatická prevodovka TraXon tiež umožňuje vyššie redukcie pri najnižších prevodoch, prostredníctvom ktorých možno vytvárať ešte rýchlejšie hnacie sústavy.

Vysoko efektívne zadné nápravy

Na vozidla DAF XF sa montujú vysoko efektívne zadné nápravy s kolesovými prvkami s nízkym trením. Okrem toho umožňuje ponuka rýchlejších prevodových pomerov od 2,05 využívať nižšie otáčky motora pre najvyššiu palivovú účinnosť. Na redukciu strát spôsobených trením sme zaviedli súpravy brúsených diferenciálnych prevodov a pridali sme nové ložiská a tesnenia na zadnej náprave, ako aj olej zadnej nápravy s nízkou hladinou a nízkym trením.

DAF XF
 
 
 
 

 

DAF XF v detaile
 

DAF XF

Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

DAF XF

Štýlový exteriér

Vďaka svojim dizajnovým prvkom je model DAF XF najatraktívnejšie nákladné vozidlo na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.

DAF XF

Atraktívny interiér

Model DAF XF stavia na vynikajúcich štandardoch v oblasti komfortu vodiča, ktorými sú nákladné vozidlá DAF známe po celom svete.