Maximálna bezpečnosť

 

Nová generácia modelov XF, XG a XG+ zaručuje mimoriadnu bezpečnosť vodičov a spolujazdcov, ako aj iných účastníkov cestnej premávky. Veľké okná, mimoriadne nízko položené okná na sledovanie vodiacich čiar a napríklad aj praktické okno umožňujúce výhľad na obrubník zavádzajú nový štandard pre priamy výhľad. A vďaka kabíne s robustnou konštrukciou, prvotriednej ergonómii či inteligentným funkciám je jazda ešte bezpečnejšia. Pokiaľ ide o bezpečnosť na cestách, nová generácia modelov nákladných vozidiel DAF je lídrom v odvetví.

 
 

Maximálny priamy a nepriamy výhľad

HMI

Inteligentné rozhranie človeka a stroja

Centrálna 12-palcová obrazovka luxusného vzhľadu zobrazuje množstvo informácií. Na volante si môžete vybrať z dvoch voliteľných motívov, štyroch úrovní detailov a prispôsobených nastavení.

 

Pokiaľ ide o bezpečnosť, filozofiou spoločnosti DAF vždy bolo „Ruky na volante, oči na ceste“. Preto nová generácia modelov DAF ponúka prvotriednu ergonómiu. Všetky jazdné funkcie sa ovládajú pomocou prvkov na volante a páčok na stĺpiku riadenia, rovnako ako aj ponuka digitálneho displeja, automatická prevodovka TraXon a funkcie pre zvuk a telefón. Pomocné jazdné funkcie sa ovládajú jednoducho pomocou fyzických spínačov, ktoré sú logicky umiestnené na prístrojovej doske. Vďaka tomu sa vodič môže sústrediť na cestu, čo je východiskom na zaistenie optimálnej bezpečnosti.

 
 
Passive safety

Mohutná kabína, ktorá nenecháva nič na náhodu

Nová generácia nákladných vozidiel DAF má úplne novú kabínu s mimoriadne silnou konštrukciou, ktorá chráni proti nárazom zo všetkých strán.

  • V prednej časti sú zabudované konštrukcie na absorpciu energie.
  • Nárazníkové zóny v zadnej časti kabíny zaisťujú ochranu pred pohybujúcim sa nákladom.
  • Systém kontrolovanej deformácie stĺpika riadenia (CoDeS) od spoločnosti DAF zabezpečuje napríklad pri zrážke so zadnou časťou prívesu posunutie stĺpika riadenia mimo vodiča.
  • Prístrojová doska zahŕňa zóny absorbujúce nárazy, ktoré ochránia kolená vodiča.

Systém ProCaDis (naprogramované posunutie kabíny)

Nová generácia modelov DAF XF, XG a XG+ sa vyznačuje jedinečným patentovaným systémom naprogramovaného posunutia kabíny (ProCaDis) od spoločnosti DAF, ktorý v prípade kolízie zabezpečí posunutie kabíny na podvozku o 400 milimetrov s cieľom absorbovať energiu a zabrániť odpojeniu kabíny. V dôsledku toho sa zachová stabilita konštrukcie kabíny a maximalizujú sa šance na prežitie cestujúcich vo vozidle.

 
 

Inteligentné funkcie na zaistenie aktívnej bezpečnosti

Nová generácia modelov DAF zahŕňa celý rad funkcií na maximalizáciu aktívnej bezpečnosti. Medzi tieto funkcie patria: brzdový asistent, systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, núdzové brzdové svetlá a asistent odbočenia. S cieľom podporiť vodiča v mnohých situáciách sme pridali aj nové funkcie, ako je elektronická parkovacia brzda DAF na inteligentné ovládanie parkovacej brzdy, brzda prívesu pri nízkych rýchlostiach na bezpečné pripojenie a odpojenie prívesu a asistent parkovacej brzdy na dodatočné zvýšenie sily parkovacej brzdy.