DAF Electric range

Akumulátorové elektrické vozidlá

Prepravné riešenia s nulovými emisiami

 
 
 

Sme na čele

Niekoľko miest oznámilo, že v nasledujúcich rokoch povolia prístup do svojich mestských centier iba vozidlám s nulovými emisiami, aby sa zlepšila kvalita ovzdušia na miestnej úrovni. Pre plne elektrické nákladné vozidlá to predstavuje sľubnú budúcnosť. Spoločnosť DAF ponúka kompletný sortiment vozidiel a špecializovaných pridružených služieb na podporu pri tomto prechode.

 

Správne riešenie s nulovými emisiami pre celý rad aplikácií

Spoločnosť DAF je lídrom v oblasti akumulátorových elektrických vozidiel (BEV). V roku 2018 spoločnosť DAF ako prvá zaviedla na trhu plne akumulátorové elektrické nákladné vozidlo CF, z ktorých sú mnohé v každodennej prevádzke so zákazníkmi.

Spoločnosť DAF medzitým zaviedla celý sortiment akumulátorových elektrických nákladných vozidiel, čím poskytuje tie správne riešenia s nulovými emisiami pre celý rad aplikácií. Pri inteligentnom plánovaní a dobíjaní akumulátorov podľa naskytnutých príležitostí – niekedy stačí polhodina – je už
možné pokryť 1 000 elektrických kilometrov denne. To znázorňuje dôležité kroky, ktoré sa vykonávajú v súvislosti s kapacitou akumulátora a dojazdov.

 
 
 

Prístup spoločnosti DAF k prechodu na elektrický pohon v 4 krokoch

 

1

Zadefinujeme vaše potreby na základe konkrétnej situácie

2

Zhodnotíme, ako sa nové technológie hodia do vašej prevádzky v oblasti logistiky

3

Zadefinujeme optimálne technické údaje vozidla a nabíjacie zariadenie

4

Podporíme vás pri implementácii a prevádzke

 

Použitie plne elektrických nákladných vozidiel si od našich zákazníkov vyžaduje konkrétny spôsob plánovania a prevádzky. Spoločnosť DAF túto zmenu čo najviac zjednodušuje a informuje o tom, ako elektrické nákladné vozidlo poskytuje tú najvyššiu návratnosť investícií v každodennej prevádzke. To zahŕňa na mieru šité technické údaje vozidla prostredníctvom predajného systému TOPEC spoločnosti DAF, výpočty celej trasy, špecializované školenia pre vodičov a tiež celú škálu najkvalitnejších nabíjacích staníc PACCAR pre čo najoptimálnejšiu integráciu nákladných vozidiel a nabíjacích zariadení.

 
 

Ste pripravení na nabíjanie?

Spoločnosť DAF ako súčasť svojej ponuky služieb s ‘nulovými emisiami’ poskytuje celý rad špičkových riešení na nabíjanie akumulátorov. Patria sem mobilné nabíjačky s výkonom od 24 kW do 40 kW, ktoré poskytujú maximálnu flexibilitu. K dispozícii sú pevné nabíjacie stanice s výkonom od 20 kW do 360 kW, z ktorých druhá spomínaná predstavuje ultrarýchle riešenie, ktoré dokáže nabíjať vozidlá pri plnom menovitom výkone za menej ako dve hodiny alebo rýchlo nabíjať dve vozidlá súčasne.

Bezchybná komunikácia

Integráciu plne elektrických nákladných vozidiel DAF, nabíjacích zariadení a sieťového softvéru zabezpečuje spoločnosť DAF a jej partneri, ktorí majú až desať rokov skúseností v oblasti moderného nabíjacieho priemyslu. V prípade potreby vykonáme vo vašich priestoroch hodnotenia pracovísk, energetické modelovanie a inžinierstvo. Budeme tiež udržiavať nabíjacie zariadenie. To zaručuje bezchybnú komunikáciu medzi nákladnými vozidlami a nabíjačkami.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Nabíjacie systémy

Spoločnosť DAF je vám pripravená pomôcť vybrať si správne nabíjacie systémy pre vaše akumulátory. Úzko spolupracujeme s poprednými dodávateľmi a máme k dispozícii širokú ponuku nabíjacích staníc a kapacít. Navyše pripravíme prispôsobené školenie, ktoré pomôže vašim vodičom čo najlepšie využiť nákladné vozidlá s elektrickým pohonom. Ide len o ďalší príklad toho, ako spoločnosť DAF robí viac než to, že dodáva tie najlepšie nákladné vozidlá.

Ďalšie informácie
 
 
New-Generation-DAF-Electric

Čísla hovoria jasnou rečou

Hoci je pravda, že elektrické vozidlá sú ešte stále drahšie než ich naftové verzie, treba zohľadniť aj miestne či vnútroštátne programy stimulov, ktoré môžu byť k dispozícii. Navyše je dôležité si zistiť, ako sa dajú zaistiť nižšie náklady na energiu. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, nákladné vozidlá s elektrickým pohonom vám v konečnom dôsledku poskytnú neobmedzený prístup do ekologických zón – teraz aj v budúcnosti. Tiché nákladné vozidlá s nulovými emisiami sú dôkazom záväzku vašej spoločnosti voči životnému prostrediu. Navyše sú prospešné aj pre vaše podnikanie a pre svet, v ktorom žijeme.

 

Súvisiace informácie