DAF CF Electric

Akumulátorové elektrické vozidlá

Technológia s nulovými emisiami pre distribúciu v rámci mesta

 

Akumulátorové elektrické vozidlá neprodukujú počas prevádzky žiadne výfukové plyny, čo z nich robí ideálne riešenie pre distribúciu v rámci mesta. Vedúcu pozíciu spoločnosti DAF v tejto oblasti potvrdzuje skutočnosť, že vozidlo DAF CF Electric získalo ocenenie Green Truck Logistics Solution 2019.

 
 

Ukazujeme cestu 

Akumulátorové elektrické vozidlá, alebo skrátene BEV – spoločnosť DAF na tomto trhu ukazuje cestu. Spoločnosť DAF bola jedným z prvých výrobcov nákladných vozidiel, ktorí začali s praktickým testovaním u kľúčových zákazníkov s cieľom získať rozsiahle praktické skúsenosti s touto novou technológiou. Ťahač CF Electric je zatiaľ dostupný pre zákazníkov v Holandsku, Belgicku a nemeckom Severnom Porýnie-Vestfálsku. V závislosti od miestnej infraštruktúry dobíjania akumulátorov a popredajných možností sa zvažuje predaj v ďalších častiach Európy.

Vozidlo DAF CF Electric je ťahač 4x2, ktorý možno vďaka technológii E-Power od spoločnosti VDL prevádzkovať s plne elektrickým pohonom:

  • Kľúčovou súčasťou hnacej sústavy je elektrický motor s výkonom 210 kW
  • Vozidlo CF Electric napája lítium-iónový akumulátor s celkovou kapacitou 170 kilowatthodín
  • Má dojazd. pribl.100 kilometrov.
 
First-DAF-CF-Electric-refuse-collection-truck-delivered-to-ROVA-0
 

Do súboru produktov pre odpadové hospodárstvo s „nulovými emisiami“ v mestských oblastiach už boli vyrobené a dodané prvé elektrické 3-nápravové smetiarske vozidlá CF Electric.

 
 
DAF Trucks at Solutrans Exhibition in Lyon

Problémy 

Elektrická hnacia sústava takisto prirodzene čelí radu problémov. Elektrická energia sa nie vždy vyrába ekologickým spôsobom a nabíjacie zariadenia zatiaľ nie sú všeobecne zavedené, kým akumulátory sú stále ťažké a drahé a ich výdrž je obmedzená. Pri inteligentnom plánovaní a častom dobíjaní akumulátorov je však 300 kilometrov denne v rámci mestských distribučných operácií určite realistickým cieľom.

 
 

 

„Plánovanie a jazdenie elektrickými nákladnými vozidlami si vyžaduje iný prístup. Musíte zabezpečiť, aby úloha zodpovedala nákladnému vozidlu, a nie naopak. Pre optimálne používanie je dôležité, aby ste mohli dobíjať batérie počas nakladania a vykladania. Elektrické nákladné vozidlo môže byť vynikajúcou alternatívou pre mestskú distribúciu.“

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 
 

Súvisiace informácie