Ak máte dostatočnú voľnosť, zrodí sa niečo výnimočné

 

Európska komisia zaviedla nové predpisy týkajúce sa hmotností a rozmerov s cieľom posunúť hranice ako z hľadiska zníženia emisií (CO2), tak aj z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky a pohodlia pre vodiča. Spoločnosť DAF je prvým z európskych výrobcov nákladných vozidiel, ktorý prichádza s novou generáciou nákladných vozidiel s veľmi atraktívnym a veľmi aerodynamickým dizajnom a využíva tak rozšírený priestor vytvorený novými predpismi.

Vozidlá DAF novej generácie menia pravidlá hry: spája sa v nich špičková efektivita, bezpečnosť a pohodlie pre vodiča. Preto jej bol udelený titul ‘Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2022’, najprestížnejšie uznanie v odvetví nákladných vozidiel.

ITOY logo
 
 

Veľké, väčšie, najväčšie

Nové modely XF, XG a XGpredstavujú novú generáciu nákladných vozidiel na diaľkovú a ťažkú dopravu DAF, ktorá je pripravená na budúcnosť. Všetky prevedenia kabín vynikajú nádherným aerodynamickým dizajnom a naplno využívajú nové európske predpisy v oblasti hmotností a rozmerov. Okrem toho ponúkajú obrovský vnútorný priestor na zaistenie neprekonateľného pohodlia vodiča.

 
 
Transport-Efficiency-lower-fuel-consumption-rgb-outline-blue

10 %

nižšia spotreba paliva

DAF Driver truck

12.5

objem kabíny v m³

Transport-Efficiency-higher-vehicle-availability-rgb-outline-blue

200,000

km servisné intervaly

 
 
ITOY-award-line-up-2023
Virtual Experience banner

DAF Virtual Experience

Vyskúšajte si novú generáciu nákladných vozidiel DAF prostredníctvom virtuálnej skúšobnej jazdy a objavte mnoho ďalších aktivít, ktoré ponúka služba DAF Virtual Experience!

Navštívte nás
 

Hybné sily rozvoja

Nová generácia modelov DAF je plne v súlade s cieľmi nových predpisov EÚ upravujúcich hmotnosti a rozmery, pričom sa plne zameriava na hlavné kritériá rozvoja: predstavuje novú normu v danej oblasti z hľadiska efektívnosti, bezpečnosti a pohodlia vodiča.

 
AR-app-visual

Aplikácia využívajúca technológiu rozšírenej reality

Youtube

Stiahnite si aplikáciu

Stiahnite si aplikáciu v obchode App Store alebo Google Play už teraz!

App Store Google Play

 
 
 

Pripravení na budúcnosť

Svet, v ktorom žijeme, sa mení. Potreba znížiť emisie CO2 v dôsledku zmeny klímy, zlepšiť kvalitu ovzdušia v mestských oblastiach a zvýšiť bezpečnosť dopravy najmä zraniteľných účastníkov cestnej premávky ide ruka v ruke s nedostatkom vodičov a potrebou prilákať dobrých a profesionálnych vodičov.

Nová generácia modelov XF, XG a XG+ je odpoveďou spoločnosti DAF. Celým radom vozidiel na diaľkovú dopravu sa začína cesta budúcnosti, pretože tieto vozidlá predstavujú novú éru v oblasti efektívnosti prepravy, bezpečnosti a pohodlia vodiča. Nová generácia modelov DAF prináša úplne novú a mimoriadne energeticky úspornú platformu vozidiel, ktorá je v plnej miere pripravená na budúce zdroje energie, zatiaľ čo ultramoderné naftové motory sú pripravené na najnovšie generácie biopalív a budúcich e-palív.

 

 

 
DAF XF H2 Innovation Truck

Cena za inováciu nákladných vozidiel 2022

Skvelým príkladom novej generácie alternatívnych pohonov je nové inovatívne nákladné vozidlo XF H₂ s technológiou vodíkového spaľovacieho motora, ktorú spoločnosť DAF vyvíja a za ktorú získala ocenenie „Cena za inováciu nákladných vozidiel 2022“.