New-Generation-DAF-Electric

Nová generácia DAF XD Electric

Jazda s nulovými emisiami

 

Kombinácia toho najlepšieho z oboch svetov

Oceňovaná nová generácia DAF XD je teraz k dispozícii s vysoko efektívnym elektrickým pohonom. Model DAF XD Electric, ktorý je postavený na rovnakej platforme zameranej na efektívnosť, bezpečnosť a priamy výhľad, ponúka to najlepšie z oboch svetov: najlepšie vozidlo DAF, aké bolo kedy postavené s pokročilou technológiou, ktorá prispieva k udržateľnejšej budúcnosti. Pokročilé bezpečnostné funkcie. Najmodernejší pohon. Vynikajúce pohodlie vodiča. Nízko namontovaná kabína. Vlastnosti, vďaka ktorým je model XD Electric ideálny na regionálnu a mestskú distribúciu. Komplexné prepravné riešenie na použitie s nulovými emisiami.

 

Najmodernejšie elektrické motory

Moderné nákladné vozidlá DAF XD Electric sú poháňané úspornými a spoľahlivými elektromotormi s permanentným magnetom PACCAR EX-D1 a PACCAR EX-D2, ktoré ponúkajú výkon od 170 kW/230 k do 350 kW/480 k. Na dokonalé prispôsobenie elektrických vozidiel vašim potrebám a použitiu je k dispozícii celý rad akumulátorov s 2 až 5 modulmi, vďaka čomu na jedno nabitie získate dojazd vyše 500 kilometrov s ‘nulovými emisiami’. Vďaka optimálnemu plánovaniu prevádzky a nabíjania tak môžu nákladné vozidlá realizovať aj pôsobivých 1 000 plne elektrických kilometrov za deň.

DAF-XD-Electric-FAN-LHD-ghostview
Typ vozidla Elektrický motor Výkon motora Krútiaci moment Počet modulov Výkon akumulátora
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 170 kW (230 k) 930 Nm 2 až 5 modulov 210 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 220 kW (300 k) 930 Nm 3 až 5 modulov 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 270 kW (370 k) 930 Nm 3 až 5 modulov 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 270 kW (370 k) 1370 Nm 3 až 5 modulov 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 310 kW (420 k) 1370 Nm 4 alebo 5 modulov 420 kWh alebo 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 350 kW (480 k) 1370 Nm 4 alebo 5 modulov 420 kWh alebo 525 kWh
 
New-Generation-DAF-Electric

Ústretovosť voči výrobcom nadstavieb

Vďaka flexibilnému a modulárnemu akumulátoru na podvozku ponúka nová generácia DAF XD Electric špičkové možnosti úpravy karosérie. Akumulátor sa dá optimálne prispôsobiť použitiu vozidla, aby zostal dostatočný priestor napríklad pre nadstavbu bočného nakladača a nohy žeriava. Ako voliteľná výbava je k dispozícii systém e-PTO 650 V na pohon prídavných zariadení, napríklad elektrického chladiaceho zariadenia na prepravu s regulovanou teplotou alebo elektrohydraulického žeriava. Tým sa eliminuje potreba samostatného generátora.

 
New-Generation-DAF-Electric-XD

Štandardný systém rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom, voliteľné nabíjanie striedavým prúdom

Novú generáciu modelov XD Electric je možné rýchlo nabíjať s výkonom až do 325 kW, čo umožňuje dobitie 3-modulového akumulátora z 0 na 80 % jeho kapacity už za niečo vyše 45 minút. Aj najväčší akumulátor je možné úplne nabiť z nuly na 100 % za menej ako 2 hodiny.

Voliteľne je k dispozícii zabudovaná nabíjačka s možnosťou nabíjania striedavým prúdom až do 22 kW. To poskytuje najvyššiu flexibilitu pri prevádzke vozidla, dokonca aj v odľahlých oblastiach.

Podporuje váš prechod na elektrický pohon

Naši servisní díleri DAF vám poskytnú na mieru šité poradenstvo predaja, ktoré je založené na moderných modeloch simulácie trasy na hladký prechod na elektrické nákladné vozidlá s nulovými emisiami. Okrem toho vám ponúknu prevádzkovú podporu prostredníctvom celého radu prémiových nabíjačiek PACCAR, dokonale zladených s novými nákladnými vozidlami XD Electric.

Komplexný sortiment zahŕňa pevné riešenia nabíjania s výkonom až 50 kW pri použití štandardného striedavého prúdu a až 350 kW pri ultrarýchlom nabíjaní jednosmerným prúdom. Okrem toho sú k dispozícii aj mobilné nabíjačky, ktoré umožňujú maximálnu flexibilitu.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Nabíjacie systémy

Spoločnosť DAF je vám pripravená pomôcť vybrať si správne nabíjacie systémy pre vaše akumulátory. Úzko spolupracujeme s poprednými dodávateľmi a máme k dispozícii širokú ponuku nabíjacích staníc a kapacít. Navyše pripravíme prispôsobené školenie, ktoré pomôže vašim vodičom čo najlepšie využiť nákladné vozidlá s elektrickým pohonom. Ide len o ďalší príklad toho, ako spoločnosť DAF robí viac než to, že dodáva tie najlepšie nákladné vozidlá.

Ďalšie informácie
 
 
 

Objavte kompletný sortiment nákladných vozidiel DAF Electric...

 
 
DAF XD Electric DVE

DAF Virtual Experience

Objavte novú generáciu DAF XD Electric, prostredníctvom virtuálnej testovacej jazdy a objavte mnoho ďalších aktivít, ktoré ponúka služba DAF Virtual Experience!

Navštívte nás