DAF XF

Špičkový komfort pre vodiča

DAF XF je svetovo známy vynikajúcim štandardom pre vodiča. Poskytuje bezkonkurenčne najväčší vnútorný priestor, najlepšie a najväčšie lôžka a prvotriedne úložné priestory. Ponúka atraktívny vzhľad a skvelý pocit z mnohých štýlových detailov, uľahčujúcich prácu vodiči. DAF XF: najlepšie vozidlo pre vodiča.

 
DAF XF

Jedinečný a štýlový interiér

Farebné ladenie palubnej dosky, sedadiel, matracov, bočnej zadnej steny a doplnkov pôsobí prívetivo a štýlovo. Vďaka tomu sa vodič v kabíne cíti pohodlne a komfortne. Vrcholom luxusu a pohodlia je nový rad Exclusive Line. Koňaková farba palubnej dosky a dverových panelov a tiež štýlové vetracie otvory hliníkového vzhľadu z nej robia 6-hviezdičkový priestor pre prácu i odpočinok.

 

Pohodlné ovládanie klimatizácie a kúrenia

Úplne nová klimatizačná jednotka sa ľahko ovláda a poskytuje výnimočné pohodlie. Jedným stlačením tlačidla spustíte odmrazovanie, nezávislé vetranie, nezávislé kúrenie s časovačom, vyhrievanie operadla alebo automatickú reguláciu teploty vzduchu. Počas odpočinku na lôžku môžete všetko pohodlne ovládať aj na paneli na zadnej stene kabíny. Celý systém ovládania teploty je maximálne efektívny a zároveň hospodárny, čím znižuje celkové náklady na prevádzku vozidla.

DAF XF
 
DAF XF

Maximum informácií pre vodičov

Prístrojový panel poskytuje velké množstvo informácií, čo vodičovi uľahčí robiť správne rozhodnutia. Atraktívny a prehľadný prístrojový panel sa vyznačuje novými fonty písmen a číslic a novým štýlom pre lepšiu prehľadnosť. Informačný panel poskytuje viac informácií a zlepšuje tak pohodlie a efektivitu vodiča. Pre ďalšie zvýšenie výkonnosti vodiča sú ovládacie prvky zoskupené na prístrojovej doske logickejšie a systém asistenta hodnotenia jazdného štýlu vodiča (DPA) obsahuje viac tipov pre hospodárnu jazdu. 

 

Individuálne nastavenia vnútorného osvetlenia

Svetelný komfort ovplyvňuje vodiča počas riadenia i odpočinku. Kompletne prepracovaný systém vnútorného osvetlenia umožňuje vodičovi zvoliť si taký režim, ktorý mu bude najviac vyhovovať. K dispozícii je aj funkcia stmievania. Ovládacie tlačidlo je umiestnené uprostred palubnej dosky aj na zadnej stene kabíny, a je teda ľahko dosiahnuteľné.

DAF XF
 
DAF XF

Ovládanie na mieru

Vďaka inteligentnej elektronike vozidla možno spínače prispôsobiť osobným preferenciám vodiča. To prispieva k vysokému štandardu pohodlia vodiča aj maximálnej efektivite vozidla.

 
 

 

DAF XF v detaile
 

DAF XF

Hnacia sústava

Najvyššia palivová efektívnosť v odvetví je výsledkom dokonale integrovanej hnacej sústavy, ktorá využíva najlepšie motory, prevodovky a zadné nápravy vo svojej triede.

DAF XF

Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

DAF XF

Štýlový exteriér

Vďaka svojim dizajnovým prvkom je model DAF XF najatraktívnejšie nákladné vozidlo na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.