DAF XF

Ideálny základ pre každú nadstavbu

Ideálny základ pre každú nadstavbu. Čistá dokonalosť sa prenáša aj do dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

 

Robustnosť, ľahkosť a skvelé ovládanie

Čistá dokonalosť je dosahovaná tiež vďaka premyslenej konštrukcii podvozku. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, vďaka čomu je pevný aj ľahký. U ťahačov a niektorých podvozkov je ľahká zadná náprava namontovaná s využitím systému Stabilink. 

  • Nízka hmotnosť znižuje spotrebu paliva a zvyšuje užitočné zaťaženie pre efektívnejšiu prepravu.
  • Odpruženie zadnej nápravy Stabilink zabezpečí optimálnu valivú stabilitu, vyššie užitočné zaťaženie a skvelú ovladateľnosť. 

Maximálna flexibilita

DAF XF ponúka bezkonkurenčnú efektívnosť z hľadiska konfigurácií podvozka. Komponenty možno umiestniť optimálne podľa vašich špecifických požiadaviek, aby ste mohli pracovať maximálne efektívne. Okrem toho je k dispozícii dostatok priestoru na inštaláciu čerpacích systémov, podpier nôh žeriavov alebo veľkých palivových nádrží.

  • Vďaka praktickému rozloženiu podvozka možno na ťahače namontovať palivové nádrže s objemom až 1 500 litrov.
  • Možnosti rôzneho umiestnenia komponentov na podvozku sú prakticky nekonečné, takže z hľadiska flexibility je toto vozidlo špičkou v odvetví.
 

Stvorený pre nadstavby

DAF XF ponúka rozsiahly program prvkov pripevnenia nadstavby (BAM), ktorý poskytuje maximálne možnosti pre montáž nadstavieb. Konkrétne moduly sú dostupné pre skríňové nadstavby a montáže žeriavov a hydraulických rúk. Vozidlá s pevnou nadstavbou majú u DAF XF vzadu štandardné rozmiestnenie otvorov, ktoré uľahčuje montáž priečnych prvkov a zdvíhacích plošín.

  • Rozšírený program pripevnenia nadstavby BAM skracuje dobu montáže nadstavby.
  • Úplne plochý podvozok a komponenty inštalované na vnútornej strane uľahčujú prácu výrobcom nadstavieb. 
Viac informácií nájdete na stránkach pre výrobcov nadstavieb

Maximálne kompaktná jednotka EAS

Pre DAF XF sme vyvinuli úplne nový a mimoriadne kompaktný systém pre znižovanie emisií. Výsledkom je viac voľného miesta na podvozku. U špeciálnych aplikácií už nie je nutné oddelenie systému DeNOx a filtra pevných častíc.Toto riešenie tiž prispieva k maximalizácii efektivity. 

  • Maximálne kompaktná jednotka EAS znamená viac voľného miesta na podvozku.
  • Jej hmotnosť nižšia o 50 kilogramov priamo zvyšuje dostupné užitočné zaťaženie.
 

Vzduchové odpruženie ECAS

Na zaistenie vynikajúcej spoľahlivosti, odolnosti a funkčnosti bol systém elektronicky riadeného vzduchového odpruženia (ECAS) kompletne vynovený. Medzi nové funkcie patrí riadenie tlakového pomeru, riadenie zdvíhacej nápravy 2 a riadenie tlaku vztlakových mechov. Ponúka aj funkciu zaistenia systému ECAS a funkciu posilnenia a zaistenia na stabilizáciu nápravy pri používaní doplnkov, ako sú žeriavy alebo kontajnerové nakladače. Inovatívne diaľkové ovládanie s jednoduchým používaním a podsvietenými tlačidlami je pripojené k sedadlu.

  • Nové možnosti systému ECAS zaisťujú bezpečnejšie nakladanie a vykladanie
  • Vodiči môžu využívať presné riadenie v akýchkoľvek podmienkach vďaka praktickému diaľkovému ovládaniu
 

 

DAF XF v detaile
 

DAF XF

Štýlový exteriér

Vďaka svojim dizajnovým prvkom je model DAF XF najatraktívnejšie nákladné vozidlo na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.

DAF XF

Atraktívny interiér

Model DAF XF stavia na vynikajúcich štandardoch v oblasti komfortu vodiča, ktorými sú nákladné vozidlá DAF známe po celom svete.

DAF XF

Hnacia sústava

Najvyššia palivová efektívnosť v odvetví je výsledkom dokonale integrovanej hnacej sústavy, ktorá využíva najlepšie motory, prevodovky a zadné nápravy vo svojej triede.