DAF TelliSys

TelliSys

O 20 % vyššia nosnosť pre kontajnerovú dopravu

 

O 20 % vyššia nosnosť pre kontajnerovú dopravu

To môže poskytnúť prototyp TelliSys pri kombinácii ťahač – príves s ultra nízkym spojením točnice prívesu.

TelliSys je výsledkom spolupráce medzi laboratóriom IMA na univerzite RWTH Aachen University, Európskou intermodálnou asociáciou a spoločnosťami DAF, GEFCO, Goodyear, WECON a WESOB. Cieľom tejto spolupráce bolo uľahčiť prepravu kontajnerov s vnútornou výškou 3 metre a objemom až 100 m3. Na intermodálnej trase* by to zaistilo zníženie emisií CO2 až o 35 % na tonu a kilometer. 

Spoločnosť DAF vyvinula prototyp ťahača Super LowDeck so zníženým podvozkom, mimoriadne kompaktným zavesením zadnej nápravy a 22,5" nízkoprofilovými pneumatikami na hnacej náprave. Výsledkom bola výška spojenia točnice na úrovni iba 85 cm.

* 20 % po ceste, 65 % po železnici, 15 % po vode 

 

 

Ďalšie riešenia inteligentnej logistiky

 

DAF Ecotwin

DAF EcoTwin

V rámci projektu nákladných vozidiel EcoTwin spoločnosť DAF demonštruje, že je možné umožniť nákladným vozidlám vybaveným bezdrôtovými systémami jazdu v tesnej formácii vďaka pokrokovým technológiám Wifi-P, radarom a kamerám.

DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

Na cestách v Škandinávii, Holandsku, Belgicku a určitých regiónoch Nemecka sa už objavujú mimoriadne dlhé nákladné vozidlá, známe aj ako EcoCombi.

Truck in shopping mall

Distribúcia v rámci mesta 2050

Ako môže vyzerať distribúcia v rámci mesta v roku 2050? Distribučné vozidlo budúcnosti má naštartovať dialóg. Ako sa zmení distribúcia v mestách a akú úlohu budú musieť zohrávať nákladné vozidlá?

PACCAR Connect visual

Big Data

DAF Connect, online systém správy vozového parku, ktorý sleduje, porovnáva a optimalizuje výkon vášho vozového parku a vodičov v reálnom čase. Zaistí maximálnu efektívnosť, najnižšie možné náklady na palivo a veľmi priaznivé emisie CO₂.