DAF Ecotwin

DAF Ecotwin/Ensemble

Jazda nákladných vozidiel v konvojoch

 

EcoTwin/Ensemble

Jazda nákladných vozidiel v konvojoch

V rámci projektu nákladných vozidiel EcoTwin spoločnosť DAF demonštruje, že je možné umožniť nákladným vozidlám vybaveným bezdrôtovými systémami jazdu v tesnej formácii vďaka pokrokovým technológiám Wifi-P, radarom a kamerám. Využívaním informácií, ktoré poskytuje prvé nákladné vozidlo, dokážu nákladné vozidlá v konvoji za ním zrýchľovať, brzdiť a upravovať smer jazdy automaticky.

Zníženie emisií CO2, zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie plynulosti premávky – to je len niekoľko hlavných výhod, ktoré jazda nákladných vozidiel v konvojoch prináša.

Keď prvé nákladné vozidlo zabrzdí, urobia to aj vozidlá za ním bez viditeľného oneskorenia. Na rozdiel od ľudí sú tieto systémy v skutočnosti neustále v strehu a dokážu reagovať 25-krát rýchlejšie než tí najlepší športovci. To významne prispieva k bezpečnosti cestnej premávky.

Nákladné vozidlá sú vďaka inteligentnej technológii schopné v konvojoch jazdiť veľmi blízko seba a vytvárajú tak prúd vzduchu, ktorý môže zaistiť až 10 % zníženie spotreby paliva s rovnakým účinkom prejavujúcim sa v poklese emisií CO2. V dôsledku efektu „potlačenia“ vozidlom idúcim vzadu môže aj prvé nákladné vozidlo dosiahnuť až 5 % úsporu paliva a zníženie emisií CO2.

 
 

 

Ďalšie riešenia inteligentnej logistiky

 

Truck in shopping mall

Distribúcia v rámci mesta 2050

Ako môže vyzerať distribúcia v rámci mesta v roku 2050? Distribučné vozidlo budúcnosti má naštartovať dialóg. Ako sa zmení distribúcia v mestách a akú úlohu budú musieť zohrávať nákladné vozidlá?

DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

Na cestách v Škandinávii, Holandsku, Belgicku a určitých regiónoch Nemecka sa už objavujú mimoriadne dlhé nákladné vozidlá, známe aj ako EcoCombi.

DAF TelliSys

Tellisys

O 20 % vyššia nosnosť pre kontajnerovú dopravu – to môže poskytnúť prototyp TelliSys pri kombinácii ťahač – príves s ultra nízkym spojením točnice prívesu.

PACCAR Connect visual

Big Data

DAF Connect, online systém správy vozového parku, ktorý sleduje, porovnáva a optimalizuje výkon vášho vozového parku a vodičov v reálnom čase. Zaistí maximálnu efektívnosť, najnižšie možné náklady na palivo a veľmi priaznivé emisie CO₂.