Foto chauffeur L Van Bogaert DEF

Van Bogaert Transport

„VŽDY SA SNAŽTE ZLEPŠOVAŤ SVOJE PERCENTÁ“

René Ryckaert, vodič pre L. Van Bogaert Transport

 

“97 % JE VEĽMI DOBRÉ SKÓRE”

Aj skúsený vodič s citom pre úspornú jazdu sa vždy môže naučiť viac. 

Spoločnosť L. Van Bogaert Transport nedávno zainvestovala do série nových nákladných vozidiel DAF XF, a tak sa René Ryckaert mohol ďalej zdokonaliť vo svojich vodičských zručnostiach. Len vďaka kupónu na školenie DAF Driver Training,ktorý pri kúpe získal.

ŠIROKÝ VÝBER PRÍVESOV

Spoločnosť L. Van Bogaert Transport už 85 rokov funguje hlavne ako dopravca pre stavebný priemysel. No René Ryckaert je vo firme tak trochu výnimka, pretože väčšinou jazdí s prívesom s bočnými plachtami, ktorý sa bežne požíva pri tradičnejšej preprave.

ŠTART Z NULY

„Najprv ma trochu zaskočilo, že si musím kvôli školeniu DAF Driver Training od Transport Academy vynulovať svoje skóre. Efektívna jazda bola vždy moja vášeň, tak som sa len nerád vzdával bodov, na ktorých som tak tvrdo pracoval,“ vraví René, keď spomína na školenie. Nakoniec však bol s resetom veľmi spokojný, keďže sa pri tejto príležitosti naučil pár nových trikov. „Moje skóre je zase okolo 96 – 97 %, čo je dosť dobré. Je to hlavne kvôli tomu, že som sa naučil používať svoje vozidlo tak, aby som mohol jazdiť čo najefektívnejšie,“ dodáva René.

KEĎ SA ÚSPORNÁ JAZDA STANE ZÁBAVOU

René Ryckaert priznáva, že v rámci akejsi hry niekedy jazdí zámerne neúsporne: „To len aby som zistil, ako rýchlo mi skóre klesne a za ako dlho dokážem získať tie percentá naspäť. Pomáha mi to uvedomiť si, že jazdiť úsporne treba stále,“ čo vysvetľuje, prečo sa tento vodič zo spoločnosti v Hamme neustále snaží zlepšovať svoje skóre. „Je to jediný spôsob, ako ostať v strehu, aj keď si myslím, že aby ste poznali všetky novinky o úspornej jazde, je dôležité takéto školenie absolvovať raz za dva roky,“ uzatvára René.

René Ryckaert, vodič pre L. Van Bogaert Transport
Foto chauffeur L Van Bogaert DEF round
 
 

 

Ďalšie príbehy: