Otero-Trans-SL-DAF-60-FW

„Preventívna údržba pomáha udržať naše nákladné vozidlá na cestách“

Otero Trans SL

 

Spoločnosť Otero Trans SL so sídlom v španielskom prístavnom meste Villanueva de Arosa bola založená v roku 1946 a má bohaté skúsenosti s medzinárodnou prepravou čerstvých tekutých produktov. Oneskorené doručenie zásielok neprichádza do úvahy. „Včasná preventívna údržba sa pre moju spoločnosť ukázala ako neoceniteľná“, hovorí José Cuevas, manažér spoločnosti Otero Trans SL.

 
 
Otero-Trans-SL-DAF-54

Ak pracujete s čerstvými produktmi, ich dochvíľne doručenie je absolútne nevyhnutné. Neplánované prestoje čo len jedného z vozidiel spoločnosti Otero Trans SL by mali závažný dopad. „Zákazníci očakávajú, že ich produkty budú dodané včas. Pracujeme s produktmi podliehajúcimi skaze, čo znamená, že akékoľvek oneskorenia u nás neprichádzajú do úvahy. Malo by to za následok významné straty v dodávkach napríklad smotany či mlieka“, zdôrazňuje José Cuevas.

Spoločnosť Otero Trans SL si od svojho založenia vyberala pre svoj vozový park vždy tú najlepšiu možnosť. Spoločnosť DAF Trucks je výnimočne spoľahlivým partnerom pre vnútroštátnu aj medzinárodnú cestnú dopravu. Servisní díleri DAF predstavujú pre zákazníkov ešte väčšiu spoľahlivosť svojimi odporúčaniami a vykonávaním včasnej preventívnej údržby.

 
Otero-Trans-SL-DAF-51-FW

José Cuevas — manažér spoločnosti Otero Trans SL

„Zákazníci očakávajú, že ich produkty budú dodané včas. Pracujeme s produktmi podliehajúcimi skaze, čo znamená, že akékoľvek oneskorenia u nás neprichádzajú do úvahy. Malo by to za následok významné straty v dodávkach napríklad smotany či mlieka.“

 
Otero-Trans-SL-DAF-51-Ivan-Grela

Preventívna údržba

Španielsky kolega Iván Grela je špecialistom na preventívnu údržbu a získal titul „Technik roka spoločnosti DAF“.
Vysvetľuje, že preventívna údržba je nevyhnutná a môže ušetriť veľké množstvo peňazí, najmä z dlhodobého hľadiska. „Ak sa preventívna údržba nevykoná, jednoduché poruchy môžu viesť k nákladným škodám. To zase vedie k dlhotrvajúcim opravám a vyšším nákladom.“

Uvádza príklad zákazníka, ktorý sa neriadil odporúčaním servisného dílera DAF vykonať preventívnu údržbu. Náklady na preventívnu údržbu boli 600 EUR. Nakoniec došlo k poruche komponentu, ktorého výmenu sme odporúčali, a celkové náklady sa vyšplhali na 2 700 EUR. Aby toho nebolo málo, vozidlo bolo tri dni mimo prevádzky a spoločnosť tak nedokázala zabezpečiť klientovi včasné doručenie – čím samozrejme katastrofálne utrpela povesť spoločnosti.  

 
 
Otero-Trans-SL-DAF-45

Rada servisných dílerov DAF

Opotrebovanie dielov pre nákladné vozidlá a prívesy závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad druh dopravy, počasie či používané cesty. Odborní servisní díleri spoločnosti DAF môžu zostaviť odporúčaný harmonogram údržby, kde sa uvádza, kedy bude potrebné vymeniť jednotlivé diely. Toto odporúčanie nie je záväzné – je na dopravnej spoločnosti, aby rozhodla, či sa diel má alebo nemá vymeniť. „Vo väčšine prípadov sa zákazníci riadia našimi odporúčaniami,“ vysvetľuje Iván Grela.