Download
  • Eindhoven
 

Partner v oblasti dielov

Spoločnosť Riverside Truck Rental, ktorá prevádzkuje zmiešaný vozový park a je súčasťou skupiny spoločností NRG Fleet Services (VB), predstavila v roku 2016 nový celopodnikový program obstarávania. Na základe tohto programu sa jej novým partnerom v rámci dodávateľského reťazca stala spoločnosť TRP. Program spoločnosti DAF Trucks pre náhradné diely nákladných vozidiel a prívesov všetkých značiek začlenil nový spôsob správy náhradných dielov pre 2 000 vozidiel spoločnosti Riverside.

 
TRP 25 years
 

Spoločnosť NRG Fleet Services pôsobí celonárodne ako požičovňa, správca vozového parku a pneumatík s obratom viac ako 115 miliónov € ročne. Zástupcovia spoločnosti DAF Trucks navštívili mesto Bellshill v Škótsku, kde sa stretli s Kenom MacLeodom, regionálnym prevádzkovým vedúcim spoločnosti NRG pre Škótsko a človekom, ktorý si uvedomuje význam dobre fungujúcej prevádzky dielov.

MacLeod, vďaka ktorému sú vozidlá stále na cestách: „Skupina NRG zodpovedá za správu 2 000 zmluvných vozidiel a mnohých nákladných vozidiel, ktorých majiteľmi sú naši zákazníci, čo je 600 000 náprav a viac ako dve milióny kolies. Sami zistíte, že rozhodujúca je údržba vozového parku a s ňou aj dodávka dielov, ktoré udržiavajú vozový park na cestách a zarábajú peniaze.“ Spoločnosť Riverside má 13 technických stredísk, ktoré sú strategicky rozmiestnené v blízkosti hlavných ťahov Veľkej Británie.
Vysoká kvalita a výhodné ceny
Na realizáciu nepretržitej podpory vozového parku bolo nevyhnutné zásobovanie kľúčovými dielmi na mieste (a jeho každodenná správa). Spoločnosť TRP dokázala ponúknuť výhodné ceny a konzistentnú kvalitu náhradných dielov na celonárodnej úrovni. Spoločnosť TRP poskytuje podporu pre náhradné diely značky DAF aj značiek iných vozidiel, ako aj pre viaceré modelové typy, ako sú dodávky, traktory, minibusy a podobne.

MacLeod: „Prvoradé boli diely najlepšej kvality za najlepšie ceny. Celková správa dodávky náhradných dielov si vyžaduje úzke partnerské vzťahy medzi zákazníkom a dodávateľom, čo sa nám taktiež podarilo dosiahnuť.“ 

Skutočné partnerstvo

Spoločnosť Riverside presunula celú sieť všetkých faktúr za diely TRP do systému jednotnej fakturácie. V priebehu ostatných dvoch rokov priniesli spoločnosti TRP a Riverside ďalšie produkty do sortimentu pre zákazníkov.

Michael Hunt, riaditeľ predaja dielov spoločnosti DAF Trucks pre VB a Írsko: „Spoločnosť NRG Fleet predstavuje pre spoločnosti TRP aj DAF Trucks významnú „celonárodnú zmluvu na dodávku dielov“. Ročné výdavky so sieťou servisných dílerov DAF presahujú sedemciferné čísla, z čoho približne 50 % predstavujú produkty TRP a 50 % originálne diely DAF. Vplyv spoločnosti NRG a využívanie mobilných technikov zákazníkmi sa plne prispôsobili sieti servisných dílerov DAF. Fakt, že sme zo spoločnosti NRG vytvorili celonárodného zákazníka vozového parku nám umožňuje zabezpečiť stále ceny, zatiaľ čo sieť servisných dílerov DAF zabezpečuje zásobovanie všetkých dielní spoločnosti Riverside systémom predaja alebo vrátenia, čím zabezpečuje okamžitú dostupnosť dielov. Zákazníci majú taktiež prístup k webovému obchodu DAF a ku všetkým jeho rýchlym a jednoduchým funkciám.“ 

Nohami pevne na zemi

Rovnako ako pri všetkých úspešných partnerstvách, aj v tomto prípade je podnikanie obojstranné: spoločnosť TRP vykonáva svoju činnosť v prevádzke spoločnosti NRG Fleet v meste Ellesmere Port, ako aj v dielni spoločnosti Riverside v meste Bellshill. O každodenné požiadavky sa stará určený odborník na diely TRP. Táto zákazková služba, ktorú zastrešuje miestny servisný díler Imperial Commercials, pre nás znamená značnú výhodu.

Kde je neporiadok...

„Vo Veľkej Británii je niekoľko veľkých spoločností na hospodárenie s odpadom a prevádzkovateľov ekologických vozidiel,“ vraví Michael Hunt, „a spoločnosť DAF Trucks udržiava vzťahy so všetkými. Sortiment produktov TRP a naša infraštruktúra pre podporu nám pomáhajú v rozvoji týchto dlhodobejších vzťahov. Náš doterajší úspech je dôkazom vysokej kvality a konkurencieschopnosti produktov pod záštitou značky TRP. Aktívne sa zameriavame na túto oblasť a náš sortiment rozširujeme do oblastí, ako sú špecializované karosárske práce, komponenty vyklápačov odpadkových košov a diely zametacích vozidiel.

Pre zákazníkov v budúcnosti aj pre spoločnosť NRG Fleet v súčasnosti je toto pretrvávajúce partnerstvo kľúčom k úspechu. Vozidlá zostávajú stále na cestách vďaka nadšeniu kvalifikovaných a oddaných ľudí, ktorí zabezpečujú servis a podporu.