Excelentná poháňacia sústava

V prípade rozvozovej dopravy je najdôležitejšia ponuka riešení na mieru. DAF LF ponúka na výber jedinečný rad motorov, prevodoviek a prevodov zadnej nápravy, aby ste zaručene získali to najlepšie nákladné vozidlo na svoju prácu. Nech si zvolíte akúkoľvek kombináciu, vysoká spoľahlivosť a nízka spotreba paliva, vynikajúce výkony, nízke emisie a bezkonkurenčný komfort pre vodiča sú štandardom u každého DAF LF. 

Výkonné motory

Pri modeli LF je na výber široký rad motorov. Patrí medzi ne kompaktný štvorvalcový 4,5-litrový PACCAR PX-5 a výkonný šesťvalcový 6,7-litrový motor PACCAR PX-7. Vďaka optimalizovanému prepracovaniu už tieto motory nevyžadujú recirkuláciu výfukových plynov alebo komplikované turbodúchadlá s variabilnou geometriou lopatiek, čím sa zvyšuje spoľahlivosť a úspora paliva.

Úspora paliva až 3 %

Výkon a krútiaci moment motorov boli tiež optimalizované, aby sa zaistilo, že pri nižších rýchlostiach zaberú. Okrem toho sme prepracovali systém následnej úpravy výfukových plynov (EAS) a zásobník na kvapalinu AdBlue tak, aby sa mohli nachádzať bližšie k motoru na zvýšenie úžitku z paliva. Tieto inovácie EAS a motora spoločne prinášajú úsporu paliva až do výšky 3 %.

Úsporné a tiché

Motory PACCAR PX, samozrejme, spĺňajú najnovšie emisné požiadavky. Navyše ich kompaktná konštrukcia s rôznymi komponentmi integrovanými v bloku motora a hlave valcov znamená, že tieto motory sú pozoruhodne tiché, čím sa zvyšuje pohodlie vodiča.

Vysoko účinné prevodovky

V záujme maximálnej efektívnosti sa model LF dodáva so širokým radom manuálnych a automatických prevodoviek. Manuálne prevodovky sú dostupné so 6 alebo 9 rýchlosťami, zatiaľ čo automatické prevodovky obsahujú 5-rýchlostnú alebo 6-rýchlostnú prevodovku Allison a 8-stupňovú prevodovku ZF Powerline.

Nový systém nasávania vzduchu

Nová hnacia sústava je vybavená stredným prívodom vzduchu za kabínou. Tým sa zabezpečí, že motor bude používať len ten najčistejší vzduch.

 
New-LF-engines

 

DAF LF v detaile


DAF LF

Podvozok

Ideálny základ, na ktorom sa dá stavať. Pokiaľ ide o odolnosť a flexibilitu, model DAF LF s moderným, silným a ľahkým podvozkom nepozná kompromisy.

DAF LF exterior

Dizajn exteriéru

Vďaka jedinečnému dizajnu exteriéru má model DAF LF výrazný a priateľský vzhľad, takže je skvelou reklamou pre váš biznis.

DAF LF

Dokonalé pracovné prostredie

Len čo vodič vstúpi do kabíny modelu DAF LF, môže si užívať komfort, praktickú výbavu a bezpečnostné prvky najvyššieho štandardu.