The-New-Generation-DAF-trucks-2021-From-left-to-right-XG-plus-XG-XF-FW

Spoločnosť DAF otvára budúcnosť s novou generáciou modelov XF, XG a XG⁺

Predstavenie nových štandardov efektivity, bezpečnosti a pohodlia vodiča

 
Download
  • streda, 9. júna 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF stanovuje nový štandard v oblasti úplne novej rady nákladných vozidiel. Nové modely XF, XG a XG+ ponúkajú najvyššiu kvalitu, o 10% lepšiu palivovú účinnosť, kompletný balík prvkov pasívnej a aktívnej bezpečnosti a ďalšiu úroveň luxusu v dizajne nákladných vozidiel. Výroba novej generácie DAF sa začína v októbri.

 

Európska komisia zaviedla nové predpisy týkajúce sa hmotností a rozmerov s cieľom posunúť hranice ako z hľadiska zníženia emisií (CO2), tak aj z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky a pohodlia pre vodiča. Spoločnosť DAF je prvým z európskych výrobcov nákladných vozidiel, ktorý prichádza s novou generáciou nákladných vozidiel s veľmi atraktívnym a veľmi aerodynamickým dizajnom a využíva tak rozšírený priestor vytvorený novými predpismi. Vozidlá DAF novej generácie menia pravidlá hry: spája sa v nich špičková efektivita, bezpečnosť a pohodlie pre vodiča.

Už od odhalenia prvej generácie v roku 1997 je model DAF XF ikonickým stelesnením značky - potešením pre zákazníkov a snom vodičov. Celkovo sa predalo 650 000 vozidiel radu XF. Zaisťujú vynikajúcu kvalitu a ziskovosť svojim majiteľom vo viac ako 50 krajinách. Rôzne generácie modelu XF získali ocenenie "Medzinárodné nákladné vozidlo roka".

Model XF novej generácie

Spoločnosť DAF teraz predstavuje novú generáciu modelu XF. Vyznačuje sa úplne novou konštrukciou kabíny s predĺžením o 160 mm vpredu pre najlepšiu aerodynamiku v našom odvetví, najvyššiu energetickú účinnosť a najnižšie emisie CO2. Nová generácia modelu XF má oproti svojmu predchodcovi o 75 mm nižšiu základňu kabíny v porovnaní s vysoko cenenými a stále dostupnými XF Super Space Cab a Space Cab. V kombinácii s veľkým čelným sklom a veľmi nízko posadenou líniou tesnenia okien to vedie k bezkonkurenčnému priamemu výhľadu, čo prispieva k špičkovej bezpečnosti, najmä pokiaľ ide o zraniteľných účastníkov cestnej premávky. Výška pre státie v novom modeli XF je vynikajúca a v závislosti na polohe v kabíne sa pohybuje medzi 1 900 mm a 2 075 mm.

Modely XG a XG+ novej generácie

Okrem modelu XF spoločnosť DAF predstavuje modely XG a XG+ a vytvára tak nový prémiový segment trhu, ktorý maximálne využíva výhody nových predpisov týkajúcich sa hmotností a rozmerov. Okrem predného dielu predĺženého o 160 mm sú obidva vlajkové modely vybavené zadnou časťou kabíny dlhšou o celých 330 mm, čo zaisťuje neprekonateľný priestor pre prácu, pobyt a spánok. Základňa kabíny modelov XG a XG+ je o 125 mm vyššie ako pri modeli XF novej generácie. Poloplochá podlaha poskytuje optimálnu kombináciu ľahkého prístupu s iba 3 schodíkmi a skvelú polohu na sedenie pre vynikajúci priamy výhľad.

Interiér kabíny DAF XG ponúka výšku pre státie od 1 980 mm do 2 105 mm a vďaka predĺženiu vzadu je k dispozícii obrovský vnútorný priestor.

Nový model XG+ prekonáva všetky nákladné vozidlá na trhu, pokiaľ ide o priestor vo vnútri kabíny. Výška strechy je ešte väčšia, čo umožňuje ponúknuť plnú výšku až do pôsobivých 2 220 mm. Tento model XG+ je skutočne špičkovým modelom rady DAF: ponúka oslnivú úroveň pohodlia a obytné pohodlie, ktoré je v celom odvetví unikátne. To všetko v kombinácii s najlepšou aerodynamikou v našom odvetví a priamym výhľadom.

Atraktívny a praktický dizajn

Nové generácie XF, XG a XG+ sa vyznačujú krásnym výrazným vonkajším dizajnom, ktorý sa vyznačuje atraktívnym dopredu zužujúcim sa tvarom kabíny s hladko padnúcimi panelmi karosérie a elegantne namontovaným čelným sklom a dverami pre vynikajúcu aerodynamickú účinnosť.

Predná časť kombinuje krásny dizajn s požiadavkami danými predpismi. Výsledkom je aerodynamický tvar a vyššia bezpečnosť pre zraniteľných účastníkov cestnej premávky.

Nákladné vozidlá novej generácie XF, XG a XG+ majú štýlovú masku chladiča s chrómovanými prvkami. Je zakončená výraznou lištou s logom s lesklým motívom, ktorá zdôrazňuje triedu vozidiel. Prívod vzduchu je úhľadne integrovaný do prednej časti, čo prispieva k robustnému, ale elegantnému dizajnu, ktorý je ďalej vylepšený výraznou mriežkou chladiča, ktorá zdôrazňuje predĺženú prednú časť.

Elegantne navrhnutý a pekne integrovaný oceľový nárazník má kompozitný povrch a pozostáva z troch prvkov, ktoré kombinujú najnižšiu zraniteľnosť s nízkymi nákladmi na opravu v prípade poškodenia.

Kľúčovým dizajnovým prvkom sú štýlové full LED svetlomety, korunované charakteristickými svetlami pre denné svietenie a integrovanými svetlami do zákrut, ktoré vytvárajú rázny podpis a poskytujú v noci nebývalej videnie. Skvelý vzhľad nákladného vozidla podporujú nádherné strešné svetlomety LED Skylights - pri modeloch XG a XG+ štandardná - so zvláštnym dizajnom pre každý model.

Bočné strany kabíny vykazujú rovnakú eleganciu ako predná časť. Dizajn je elegantný a hladký, pričom stúpajúce línie vozidlu prepožičiavajú dynamický vzhľad.

Dizajnová kvalita

V novej generácii DAF boli použité iba tie najkvalitnejšie materiály. Konštrukcia kabíny sa používa z ľahkej a vysoko pevnej ocele a v interiéri sú hojne použité prvotriedne mäkké materiály a koža.

Nová generácia DAF bola navrhnutá so zameraním na kvalitu Six Sigma a vozidlá prešli viac ako 20 miliónmi kilometrov funkčnosti, životnosti, spoľahlivosti a testovania zákazníkom, aby sa zabezpečilo, že nové nákladné vozidlá spĺňajú náročné štandardy kvality spoločnosti DAF.

Základy vývoja

Nová generácia vozidiel DAF je plne v súlade s cieľmi nových predpisov EÚ týkajúcich sa hmotností a rozmerov a bola navrhnutá s plným zameraním na hlavné kritériá vývoja: zavedenie nového priemyselného štandardu efektivity, bezpečnosti a pohodlia pre vodiča, bez toho aby bola akokoľvek dotknutá vynikajúca spoľahlivosť a odolnosť , ktorou sú nákladné vozidlá DAF preslávené.

 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens