Ferro-Sped-2000-Kft-image

Úspešné partnerstvo

Ferro-Sped 2000 Kft

 

Spoločnosť Ferro-Sped 2000 Kft., ktorá má viac ako 30 ročnú odbornú prax, len pred štyrmi rokmi získala svoje prvé ťahače DAF. Napriek tomu takmer polovica vozového parku pozostávajúceho z 125 kombinácií vozidiel nesie znak holandského výrobcu. Vzhľadom na komplexnú servisnú podporu, vynikajúcu dostupnosť dielov a zákaznícky orientovanú popredajnú službu, si spoločnosť so sídlom v Dabase vytvorila medzičasom so svojimi servisnými dílermi veľmi dôverný partnerský vzťah. 

 
Spoločnosť Ferro-Sped 2000 Kft. v súčasnosti pôsobí ako druhá generácie v podniku pod úspešným vedením výkonného riaditeľa Tamása Suhajdu. Mal dobrého inštruktora, keďže jeho otec, pôvodne zamestnaný štátnou firmou vstúpil do obchodnej činnosti v roku 1985. Čoskoro sa presunul na oddelenie na prepravu ocele, kde získal komplexné vedomosti v odvetví. Po politickej transformácii v roku 1989, pokračoval ako súkromný dodávateľ, kde jazdil na vlastnom ojazdenom nákladiaku. V priebehu rokov sa flotila stále rozrastala o novšie a modernejšie vozidlá a neskôr o nové prenajaté nákladné vozidlá. Spoločnosť potom v roku 1998 kúpila svoje súčasné sídlo a odvtedy sa neustále rozširuje. Medzitým pridali do svojho portfólia obchodovanie s oceľou a výrobu oceľových stavebných materiálov (napr. oceľové siete a vlákna). To viedlo pred prelomom tisícročia k založeniu spoločnosti Ferro-Sped 2000 Kft., ktorá vytvorila samostatnú činnosť v cestnej doprave. Otec Tamása Suhajdu má v súčasnosti v rodinnej spoločnosti na starosti odvetvie obchodovania s oceľou.

Počas hospodárskej krízy v roku 2009 pracovali spoločne na zabezpečení prežitia spoločnosti Ferro-Sped 2000 Kft., čo doviedlo spoločnosť opäť k rastu v roku 2012. Bolo to niekedy v tomto období, keď sa spoločnosť posilnila o medzinárodnú prepravu nadrozmerných produktov, spolu s domácou prepravou ocele. Na tento účel vozový park zahŕňal 50 predĺžiteľných a rozšíriteľných prívesov s nízkou ložnou plochou, vhodných na prepravu nákladu až do výšky 6 m a dĺžky 42 m a hmotnosti až 70 ton. Jazdné súpravy spoločnosti prepravovali nadrozmerné oceľové konštrukcie hlavne do Nemecka a Rakúska, odkiaľ sa vracali s nadrozmerným tovarom alebo káblovými bubny, drôtenou sieťovinou, vystuženými nosníkmi, obkladmi a dlažbou. Spoločnosť je zapojená aj do medzinárodnej prepravy poľnohospodárskych strojov.
Dnes spoločnosť Ferro-Sped 2000 Kft. realizuje 180 zásielok denne a 3800 mesačne, pričom spoločnosť pôsobí aj ako sprostredkovateľ pre zadávanie 1 000 z týchto úloh. 70 % dopravných činností sú domáce, zatiaľ čo 30 % má medzinárodnú povahu. Na ploche pokrývajúcej 100 000 štvorcových metrov, spoločnosť zamestnáva 160 ľudí a prevádzkuje čerpaciu stanicu so štyrmi stojmi a jedným stojanom na umývanie nákl. vozidiel. Vozový park v súčasnosti pozostáva zo 125 jazdných súprav s viac ako 50 ťahačmi typu DAF. V tomto roku zakúpila spoločnosť 42 nových modelov DAF XF 480 Space Cab, čiastočne s cieľom nahradiť ich starší model z roku 2014 XF 460 a za účelom rozširovania vozového parku.
Ferro-Sped-managing-director-Tamas-Suhajda

Rast so spoločnosťou DAF

„Potom ako sa nám podarilo posunúť naše finančné ukazovatele do plusu a vytvoriť vzor rastu z roku 2012, 2014 bol rok, že sme výrazne rozšírili flotilu. Boli sme konfrontovaní s dvoma možnosťami: buď kúpiť vozidlá z druhej roky, ktoré boli 3-4 roky staré alebo sa vydať novým smerom. To bolo vtedy, keď vstúpil do hry DAF a my sme u nich zakúpili 34 nových nákladných vozidiel XF 460 Space Cab. Iný dopravný prevádzkovatelia chválili model XF, ktorý bol mnoho rokov jedným z najpopulárnejších vozidiel na maďarskom trhu. Spoľahlivosť je pre nás mimoriadne dôležitým faktorom, pretože si v našich dodávkach nemôžeme dovoliť oneskorenia. Samotný proces predaja sa tiež ukázal ako veľmi presvedčivý,“ začal Tamás Suhajda.

„Vďaka nášmu zmiešanému parku sme prepojení s niekoľkými značkami nákladných vozidiel; DAF však poskytuje najefektívnejšiu, najflexibilnejšiu a najviac orientovanú službu podpory zákazníka. Po prvé, dostupnosť dielov je vynikajúca, čo je kľúčový aspekt maximalizácie prevádzkyschopnosti vozidla. Pre nákladne vozidlá značky XF používame originálne filtre a mazivá DAF a tiež kupujeme diely TRP. Chladiaca jednotka Minicool, ktorá v novo nadobudnutých nákladných vozidlách XF zvyšuje pohodlie vodiča, predstavuje tiež produkt TRP. Na základe tohto sme otvorení participovať na pilotnom projekte TRP Trailer, ktorý zahŕňa rekonštrukciu jedného z našich prívesov z dielov TRP. Ak tento test prinesie priaznivé výsledky, v budúcnosti nakúpime ešte viac dielov TRP,“ vysvetlil konateľ spoločnosti.

Ferro-Sped-2000-Kft-image

Predvídateľná a spoľahlivá prevádzka

„Hoci sú modely XF veľmi spoľahlivé, u každého vozidla sa môžu vyskytnúť technické problémy, ale DAF vyniká v ich riešení. Technici v našom centre servisných dílerov vykonávajú potrebné opravy a údržbu s vynikajúcou kvalitou. Naše nákladné vozidlá sme zakúpili s trojročnou zárukou a zmluva na údržbu MultiSupport pokrýva štyri roky a 90 000 kilometrov ročne. To poskytuje predvídateľné a spoľahlivé fungovanie celej zákazky a lepšiu nákupnú cenu, zatiaľ čo DAF poskytuje kompletnú servisnú podporu počas celej doby. V prípade našich veľmi spoľahlivých nákladných vozidlách DAF sme v zahraničí nezažili žiadne zlyhanie, ale počas domácich operácií sme sa pri niekoľkých príležitostiach spoľahli na asistenčné služby ITS. S touto službou sme boli spokojní. Nehovoriac o tom, že nám okamžite poskytli náhradné vozidlo, takže prestoje sotva ovplyvnili náš plán. 

Okrem toho je veľmi užitočné, že náš servisný díler nám pridelil popredajného zástupcu, ktorý nás v prípade potreby osobne navštívi a ktorý nám poskytne rýchle a kvalitné riešenia priateľským spôsobom. Okrem iného to je dôvod, prečo dávame prednosť DAF a jeho servisným dílerom. Keďže už niekoľko desaťročí prevádzkujeme vozidlá od rôznych výrobcov, vieme už na základe rozsiahlych skúseností poskytnúť porovnania. Preto môžem s istotou konštatovať, že pokiaľ ide o servisnú podporu a popredajné služby, DAF poskytuje doteraz najvyššie možné štandardy.“

Skvelé skúsenosti

„Naši vodiči tiež rýchlo začali oceňovať kvalitu nákladných vozidiel DAF XF kvôli ich priestrannej, komfortnej a pre vodiča priateľskej kabíne a ich výkonných motorov so skvelými jazdnými vlastnosťami. Modely 42 XF 480, ktoré sme zakúpili tento rok boli objednané so vzduchovým odpružením a parkovacou klimatizáciou a poskytnú našim kolegom ešte väčšie pohodlie, čím sa ešte viac zvyšuje ich zmysel pre lojalitu k spoločnosti. Po niekoľkých prvých mesiacov prevádzky sme zistili, že priemerná spotreba novej generácie modelov 480 HP XF je o 1,5 litra na 100 kilometrov nižšia, ako to bolo u predchádzajúcich modelov 460. Tento rozdiel sa v budúcnosti pravdepodobne zvýši. To tiež dokazuje, že DAF vždy dodrží svoj sľub,“ pokračoval spokojný Tamás Suhajda.

Přejít na stránku Ferrosped.hu