• štvrtok, 1. novembra 2018
  • Malý Šariš
 

Nový díler DAF na východnom Slovensku – SPEDOX

Od októbra 2018 sa medzi dílerstva DAF zaradila prešovská spoločnosť SPEDOX, s.r.o. Predajný a servisný díler bude svoje služby poskytovať zákazníkom na východnom Slovensku. Kvalitné služby, na aké sú zákazníci DAF zvyknutí, nájdu v úplne nových priestoroch na atraktívnom mieste pri diaľnici D1.

 
DAF Service and Parts
 

Nové dílerstvo SPEDOX posilňuje zastúpenie spoločnosti DAF na Slovensku. Štyri existujúce dílerstva v Senci, Žiline, Zvolene a Šuranoch dopĺňa piate, ktoré bude ponúkať svoje služby zákazníkom na východe Slovenska. Zákazníci sa môžu tešiť na úplne nové zázemie v blízkosti diaľnice D1 západne od Prešova, v atraktívnej lokalite na križovatke hlavných ťahov spájajúcich Ukrajinu so západnou Európou a Poľsko s južnou Európou. Spoločnosť SPEDOX bude ponúkať kompletné služby, od predaja nových a použitých vozidiel DAF, prípadne aj s ich financovaním od kaptívnej leasingovej spoločnosti PACCAR Financial, až po servis vozidiel DAF, nadstavieb, prívesov i návesov. Samozrejmosťou je aj ponuka náhradných dielov a príslušenstva DAF a TRP. Zázemie dílerstva sa nachádza v logistickom centre Malý Šariš pri Prešove v areáli s rozlohou 17 000 m2. Servisné priestory zahŕňajú 11 servisných miest pre opravy a údržbu a vozidiel, vrátane umývacej linky pre celú jazdnú súpravu.

Konateľ spoločnosti SPEDOX, s.r.o., Štefan Piatko vysvetľuje dôvody, prečo sa rozhodol náročný proces autorizácie dílerstva DAF podstúpiť: „V regióne východného Slovenska vidíme potenciál navýšenia predaja vozidiel značky DAF, pretože stabilné zastúpenie tu dlhú dobu chýbalo. Rovnako tak sa chceme zamerať na kvalitný servis. Z vlastnej skúsenosti vieme, že dopravcovia sa rozhodujú o značke vozidla mimo iné podľa kvality a dostupnosti servisného strediska. Nad rámec bežných služieb naše stredisko disponuje tiež servisným výjazdovým vozidlom pre zaistenie opráv v teréne a ďalej špeciálnym odťahovým vozidlom. Pre servisné zásahy alebo dopravné nehody v zahraničí poskytujeme dopravcom tiež možnosť privezenia nepojazdného vozidla na Slovensko.

“ Luděk Šlajer, generálny riaditeľ zastúpenia DAF pre Českú a Slovenskú republiku, vyjadruje svoju spokojnosť s vývojom dílerskej siete na Slovensku: „Silní nezávislí díleri sú dôležitým predpokladom úspechov značky DAF, pretože poznajú dokonale svojich zákazníkov a sú im stále na blízku. Spoločnosť SPEDOX nás počas náročnej autorizácia presvedčila o svojich kvalitách a vytrvalosti. Stáva sa tak ďalším pevným pilierom našej dílerskej siete a je jediným autorizovaným dealerom DAF na východnom Slovensku.“