Download
  • streda, 5. apríla 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF spúšťa kompletnú sériu profesionálnych nákladných vozidiel novej generácie

Budúcnosť aplikácií sa začala

Spoločnosť DAF dopĺňa svoj úspešný modelový rad novej generácie XD, XF, XG a XG⁺ o súbor ťahačov s dvojitým náhonom a podvozkami pre terénne a cestné využitie. Patria k nim nové stavebné vozidlá XDC a XFC, ktoré sú teraz k dispozícii aj vo verziách s pohonom 4x2. Pre použitia, ktoré si vyžadujú najnižšiu mieru ochrany bez potreby terénnych schopností, predstavuje DAF novú verziu Extra Robust modelov XD a XF. Skrátka, pre každé použitie je k dispozícii nová generácia DAF.

 
DAF-launches-full-series-of-New-Generation-vocational-trucks-A
 

Nákladné vozidlá novej generácie XD, XF, XG a XG⁺ zmenili dopravný priemysel a zaviedli nové štandardy v oblasti efektívnosti, bezpečnosti a komfortu vodiča. Modely XF, XG a XG⁺  získali ocenenie „Medzinárodný nákladný automobil roka 2022“, zatiaľ čo model XD získal toto prestížne uznanie za rok 2023. Jedinečná DNA týchto viacnásobne ocenených vozidiel sa teraz predstavuje aj pre stavebný a profesionálny sektor s ďalšou skupinou modelov uvedených na trh v rámci programu nákladných vozidiel novej generácie.

Stavebné nákladné vozidlá XDC a XFC

Stavebné vozidlá novej generácie XDC a XFC sa vyznačujú dominantnou čiernou mriežkou a robustným oceľovým nárazníkom, oceľovou ochrannou doskou chladiča a dvoma bezúdržbovými LED hmlovými svetlami – hlboko zapustenými do nárazníka pre maximálnu ochranu. Na želanie je k dispozícii flexibilný spodný schodík. 

Nová generácia XDC a XFC má vysokú svetlú výšku až 40 cm a nájazdový uhol 25 stupňov, vďaka čomu je ideálna pre použitia, pri ktorých sa vyžaduje pravidelná jazda v teréne. XDC a XFC sú dostupné v konfiguráciách náprav 8x4, 6x4 a po prvýkrát – 4x2.

Široká ponuka tandemov

Na dosiahnutie vynikajúcej trakcie v náročných podmienkach ponúka DAF svoje nákladné vozidlá XDC a XFC s výberom tandemov s dvojitým náhonom a nízkou údržbou: od 19-tonového ľahkého tandemu s jednoduchou redukciou (SR1132T), odpružením listovými pružinami a kotúčovými alebo bubnovými brzdami až po 21- a 26-tonové varianty (SR1360T) s jednoduchou redukciou, kotúčovými brzdami a vzduchovým odpružením. Pre použitie v ťažkých podmienkach a v teréne je k dispozícii aj 21- a 26-tonový tandem s redukciou náboja (HR1670T). Tandemy sú k dispozícii so širokou škálou možností prevodového pomeru zadnej nápravy od 3.46:1 do 7.21:1, aby dokonale prispôsobili špecifikáciu konkrétnej úlohe.

6x4 a 8x4 pre cestné aplikácie

Celý sortiment tandemových súprav DAF je k dispozícii tiež pre nové cestné vozidlá DAF novej generácie 6x4 a 8x4, ktoré si vyžadujú dokonalú trakciu a vysoké užitočné zaťaženie. Súpravy 6x4 a 8x4 sú k dispozícii ako XD a XF. Ťahač 6x4 je k dispozícii ako XG a XG⁺, rovnako ako podvozok 8x4 s riadenou vlečnou nápravou. Ťažký ťahač 8x4 s riadenou tlačnou nápravou určený na výnimočné prepravné aplikácie je k dispozícii ako XF, XG a XG⁺.  

Hydraulický pohon predných kolies PXP ako voliteľná výbava

Pre aplikácie, ktoré môžu príležitostne vyžadovať dodatočnú trakciu, ponúka spoločnosť DAF možnosť hydraulického pohonu predných kolies prvej triedy verzie ťahačov XD, XDC, XF a XFC s pohonom 4x2. Tento robustný a na údržbu nenáročný systém „PXP“ možno aktivovať pomocou prepínača na prístrojovej doske.  

Ideálne spojenie: XD a XF Extra Robust

Úplnou novinkou sú modely „XD Extra Robust“ a „XF Extra Robust“. Tento rad kombinuje robustné kabíny modelov XDC a XFC s cestným podvozkom. Ide o ideálne riešenie pre prevádzkovateľov v segmente stavebníctva a komunálnej sféry, ktorí oceňujú najnižšiu mieru ochrany, ale nepotrebujú plné terénne schopnosti. Robustné prevedenie prednej časti s výrazným vysoko umiestneným nárazníkom je vždy kombinované s elegantne integrovaným predným ochranným nosníkom proti podbehnutiu a je k dispozícii na všetkých konfiguráciách XD a XF s pevnou konštrukciou a na všetkých konfiguráciách ťahačov.

Nové 4-nápravové vozidlá XD a XF s jedným pohonom

Program nákladných vozidiel DAF novej generácie bol rozšírený o celý rad 4-nápravových variantov s jedným pohonom pre cestné využiie. Tieto verzie podvozkov s riadenou tlačnou nápravou a/alebo (ne)riadenou vlečnou nápravou sú ideálne pre použitie, ako je preprava ťažkých kontajnerov, čistenie kanalizácie a zber ťažkého odpadu.

Vysoko účinné hnacie mechanizmy

Vynikajúca palivová úspornosť, ktorá vedie k najnižším emisiám, je okrem iného výsledkom vysoko aerodynamického dizajnu a použitia najnovších hnacích mechanizmov PACCAR MX-11 a MX-13 s prevodovkou TraXon. Táto automatizovaná prevodovka je na požiadanie vybavená špecializovaným terénnym softvérom a funkciami „ASR-off“, ako aj „Rock-Free“ na rozjazd v klzkých podmienkach a na uľahčenie rýchleho rozkývania, ktoré pomôže vyslobodiť vozidlo v mimoriadne náročných podmienkach.

Správny vývodový hriadeľ pre každé použitie

Spoločnosť DAF samozrejme ponúka širokú škálu vývodových hriadeľov (PTO), ktoré dokonale spĺňajú najrôznejšie požiadavky zákazníkov v segmente stavebných a nákladných vozidiel. Program obsahuje vývodový hriadeľ motora umiestnený na 1. hodine pre ťažké aplikácie a verziu na 11. hodine pre ľahšie aplikácie, ako aj možnosti nepriameho vývodového hriadeľa, ktorý možno namontovať v prednej časti motora pre hákové nakladacie systémy alebo výklopky. K dispozícii je aj kompletný sortiment vývodových hriadeľov s prevodovkou. 

Jednoduchá inštalácia karosérie je u nás štandardom

Výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti DAF s poprednými európskymi výrobcami nadstavieb je špičková jednoduchosť montáže nadstavieb vrátane vopred definovaných možností „Plug and Play“. Integrácia softvéru okrem toho umožňuje zjednodušené zdieľanie údajov a komunikáciu medzi vozidlom a nadstavbou, čo umožňuje dokonalú integráciu ovládacích prvkov, signálov a varovaní. 

Nový štandard bezpečnosti a komfortu vodiča

Všetky nové verzie pre stavebné, komunálne a iné pracovné použitie využívajú nový štandard bezpečnosti a komfortu vodiča, ktorý zaviedla nová generácia XD, XF, XG a XG⁺. 

Všetky nákladné vozidlá sú vybavené veľkým čelným sklom a s mimoriadne nízko posadenými bočnými vodiacimi čiarami pre priamy a nepriamy výhľad, ktorý podporuje voliteľné okno s výhľadom na obrubník a najmodernejšie technológie, ako napríklad systém DAF Digital Vision a jedinečný systém DAF Corner View. K najlepšej bezpečnosti vo svojej triede prispieva aj široký súbor asistenčných systémov vodiča, ako aj najlepšie ergonomické vlastnosti vo svojej triede. Okrem toho nákladné vozidlá DAF novej generácie ponúkajú dokonalú prístupnosť, bezkonkurenčný vnútorný priestor a najlepšie možné pracovné a životné prostredie pre výnimočný komfort vodiča. 

DAF dopĺňa svoj úspešný rad novej generácie XD, XF, XG a XG⁺ o kompletný sortiment 2-, 3- a 4-nápravových ťahačov a podvozkov pre stavebníctvo, komunálnu sféru a iné pracovné aplikácie, ktoré si vyžadujú riešenia šité na mieru pre dosiahnutie najvyššej efektívnosti, optimálnej bezpečnosti a bezprecedentného komfortu pre vodiča. DAF ponúka tie najlepšie nákladné vozidlá pre každú prepravnú úlohu.

 
 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens