PACCAR-Parts-announces-construction-of-New-Parts-Distribution-Center_HR

Spoločnosť PACCAR Parts oznamuje výstavbu nového distribučného strediska dielov

Vylepšovanie dodávania dielov pre zákazníkov spoločnosti DAF v Nemecku, Švajčiarsku a Francúzsku

 
Download
  • pondelok, 28. augusta 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť PACCAR Parts začína výstavbu nového najmodernejšieho distribučného centra dielov (PDC) v meste Massbach regiónu Bayern v Nemecku. Oficiálna slávnostná ceremónia signalizovala začiatok investície vo výške 85 miliónov eur. „Nové PDC je pri ďalšom posilňovaní dodávania našich špičkových dielov pre servisných dílerov DAF a zákazníkov v Nemecku, Švajčiarsku a vo východnej časti Francúzska zásadné,“ uviedol Dick Leek, generálny riaditeľ spoločnosti PACCAR Parts Europe.

 

Nové zariadenie s rozlohou 240 000 stôp štvorcových (22 000 metrov štvorcových) sa bude nachádzať na ploche s rozlohou 54 akrov (22 hektárov) a očakáva sa, že bude otvorené v roku 2024. Prevádzka je navrhnutá tak, aby pomocou dodávania zásielok a núdzových objednávok v priebehu niekoľkých hodín poskytovala službu svetovej úrovne pre sieť servisných dílerov.

Úložná kapacita PDC bude viac ako 80 000 rôznych dielov.

PDC v meste Massbach využije špičkové technológie a inovácie vrátane hlasovo ovládaného riadenia materiálu, najmodernejšieho snímacieho zariadenia a automatizovaných systémov balenia pre zvýšenie výkonu plnenia objednávok.

Keďže budova bude poháňaná slnečnou energiou a zahrnie koncepcie „zelenej strechy“, vedúce postavenie spoločnosti PACCAR v oblasti životného prostredia sa bude naďalej zvyšovať. Ekologické tepelné čerpadlá udržiavajú teplotu budovy počas celého roka. Taktiež tam budú nainštalované zariadenia na nabíjanie nákladných vozidiel s elektrickým pohonom. Celý vozový park zariadení na riadenie materiálu bude elektrický, čoho výsledkom budú nulové emisie plynu na pracovisku a tichá prevádzka.

„Táto investícia do nového najmodernejšieho distribučného strediska dielov spoločnosti PACCAR podporí spoločnosť DAF pri ďalšom posilňovaní jej postavenia na trhu v Nemecku, najväčšieho trhu s nákladnými vozidlami v Európe“, uviedol Harald Seidel, prezident spoločnosti DAF Trucks a viceprezident spoločnosti PACCAR. „DAF je popredná dovozná značka v nemeckom segmente ťažkých nákladných vozidiel a vďaka vynikajúcej novej generácií produktov, ktoré sme uviedli na trh plánujeme ďalší rast. Nová generácia modelov XF, XG a XG+ pre dlhú a ťažkú nákladnú dopravu získali ocenenia „Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2022“ a nový model DAF XD na distribúciu a profesionálnu prepravu získal v roku 2023 prestížne ocenenie.“

„Strategické umiestnenie PDC v meste Massbach rozširuje dosah našich servisných dílerov a posilní náš záväzok voči službám svetovej úrovne v oblasti distribúcie náhradných dielov,“ povedala Laura Blochová, generálna riaditeľka spoločnosti PACCAR Parts a viceprezidentka spoločnosti PACCAR. „Sme hrdí na to, že sme udržali naše základné hodnoty poskytovania najvyššej dostupnosti produktov našim zákazníkom, najlepšie skúsenosti zákazníkov a neporovnateľnú hodnotu v tomto odvetví.“

 

 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens