Download
  • pondelok, 24. apríla 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Oficiálne otvorenie nového závodu na montáž elektrických nákladných vozidiel DAF

Sériová výroba modelov XD a XF Electric sa začne v lete 2023

Úplne nový závod spoločnosti DAF na montáž akumulátorových elektrických nákladných vozidiel dnes slávnostne otvorila holandská ministerka pre hospodárske záležitosti a politiku v oblasti zmeny klímy Micky Adriaansens. Nové zariadenie bolo uvedené do prevádzky v rámci hlavného výrobného závodu spoločnosti DAF v holandskom Eindhovene a bude mať zásadný vplyv na ďalší rozvoj vedúceho postavenia spoločnosti v oblasti poskytovania udržateľných prepravných riešení.

 
DAF-Electric-Truck-Assembly-officially-opened
 

Nový závod na montáž elektrických nákladných vozidiel DAF sa rozprestiera na ploche 5 000 m2 a zahŕňa dve montážne linky na prípravu akumulátorov, ako aj modulu elektrického pohonu, ktorý pozostáva z predného akumulátora, vysokonapäťovej rozvodnej skrine a elektrických pomocných zariadení. Tieto kľúčové komponenty, ako aj elektromotor s integrovanou prevodovkou sa do vozidiel montujú na hlavnej montážnej linke dlhej takmer 150 metrov.

 

Najnovšia generácia akumulátorových elektrických nákladných vozidiel

Spoločnosť DAF postavila závod na montáž elektrických nákladných vozidiel DAF na výrobu najnovšej generácie akumulátorových elektrických nákladných vozidiel. Nové modely DAF XD a XF Electric sú k dispozícii v rôznych konfiguráciách. Poháňajú ich motory PACCAR e-Motors a sú vybavené akumulátormi s 2 až 5 modulmi (210 až 525 kWh). Modulárny prístup umožňuje prispôsobiť nákladné vozidlá presne podľa požiadaviek a potrieb zákazníka. S plne elektrickým pohonom môžu dosiahnuť dojazd až do 500 kilometrov, takže pri starostlivom plánovaní trasy a dobíjania je možné dosiahnuť 1 000 kilometrov s nulovými emisiami. Vďaka rýchlemu nabíjaniu s výkonom až 350 kW možno akumulátory nabiť na 80 % ich kapacity len za 45 minút.

Už čoskoro sa začne výroba vozidiel na overenie kvality a od leta sa plánuje sériová výroba vozidiel pre zákazníkov. Spoločnosť DAF očakáva, že v blízkej budúcnosti sa v súlade s rastúcim dopytom po plne elektrických nákladných vozidlách zvýši výroba na tisíce vozidiel ročne.

 

Ministerka: "DAF určuje smer

Micky Adriaansens, ministerka hospodárstva a politiky v oblasti zmeny klímy: "Spoločnosť DAF je už mnoho rokov popredným hráčom v oblasti výroby nákladných vozidiel a v súčasnosti zohráva významnú a inovatívnu úlohu pri vývoji elektrických nákladných vozidiel. Prechod na ekologickejšie výrobky a výrobné metódy je dôležitý. Nielen pre životné prostredie, ale aj preto, aby si Holandsko udržalo svoju konkurenčnú výhodu. Táto nová továreň na výrobu elektrických nákladných vozidiel na batérie je najlepším príkladom tejto snahy."

„Uvedenie nového závodu na montáž elektrických nákladných vozidiel DAF do prevádzky predstavuje ďalší dôležitý míľnik na ceste k ešte čistejšej budúcnosti,“ uviedol Harald Seidel, prezident spoločnosti DAF Trucks. „Aby sme podporili našich zákazníkov pri prechode na prepravu s nulovými emisiami, poskytneme im viac než špičkové plne elektrické vozidlá. Náš komplexný balík zahŕňa širokú škálu riešení nabíjania, poradenstvo pri plánovaní trás a nabíjania, a taktiež poskytovanie špecializovaných školení pre vodičov, aby vedeli vozidlá využívať čo najlepšie.“

 

 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens