Download
  • pondelok, 20. novembra 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Dodatočné rázvory a varianty kabín pre model DAF XD s motorom PX-7

Špeciálne navrhnuté na prepravu veľkého množstva a ľahkého tovaru

Aby sa podarilo model DAF XD dokonale zladiť s jednotlivými úlohami a požiadavkami dopravcov, model XD s 6,7-litrovým motorom PACCAR PX-7 je teraz dostupný s rázvormi do 6,9 metrov a s kompletným radom kabín vrátane kabíny s lôžkom a vysokej kabíny s lôžkom. „Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2023“ s motorom PX-7 nájdete ako vozidlo s pohonom 4 x 2.

 
extra-wheelbases and cap-dummy-web
Spoločnosť DAF pridáva do série modelu DAF XD novej generácie – medzinárodného nákladného vozidla roka 2023 – dodatočné kabíny a mimoriadne dlhé rázvory s palivovo úsporným motorom PACCAR PX-7.
 

Vďaka svojim prvotriednym aktívnym a pasívnym bezpečnostným funkciám, neprekonateľnému priamemu a nepriamemu výhľadu a vynikajúcemu pohodliu vodiča je model DAF XD dokonalým distribučným nákladným vozidlom nad 19 ton. Môže byť vybavený palivovo úsporným motorom PACCAR MX-11 (220 kW/300 k až 330 kW/450 k) a – pre využitie do 19 ton – úspornou 6,7-litrovou hnacou sústavou PACCAR PX-7. Hmotnosť druhého spomínaného je o ďalších 600 kg nižšia a ponúka výkon 167 kW/230 k až 227 kW/310 k. 

Priestranné a pohodlné kabíny

Okrem už dostupnej priestrannej dennej kabíny teraz spoločnosť DAF k programu modelu XD a motoru PX-7 pridala kabínu s lôžkom a vysokú kabínu s lôžkom. Obe kabíny poskytujú vodičovi ešte viac pohodlia pri jazde a životného priestoru a umožňujú absolvovanie viacdňových distribučných trás. 70 cm široké poschodové lôžko je vybavené mimoriadne pohodlným hrubým matracom z modelu DAF XF. 

Vynikajúca poloha vodiča

Model XD ponúka výborný prístup a vynikajúci rozsah nastavenia sedadla a volantu, čím zaručuje najlepšiu polohu vodiča v tomto segmente. Jazdné vlastnosti a ovládateľnosť profitujú z optimálnej konštrukcie prednej časti podvozka, odpruženia kabíny a zavesenia zadnej nápravy. Mimoriadne dlhé rázvory kolies

Nové mimoriadne dlhé rázvory kolies ešte zvyšujú pohodlie vodiča. S dĺžkou do 6,9 metrov sú obzvlášť ideálne na využitie zamerané na distribúciu (podmieneného alebo iného) objemného, no relatívne ľahkého tovaru do supermarketov či maloobchodných predajní. 

 

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens