Download
  • pondelok, 20. marca 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF prijala veľkú objednávku od britskej skupiny Asset Alliance Group

Objednávka 1 500 elektrických a naftových nákladných vozidiel

Skupina Asset Alliance Group odsúhlasila objednávku so spoločnosťou DAF na 1 500 nových elektrických a naftových nákladných vozidiel. Popredná lízingová spoločnosť v Spojenom kráľovstve pre krátkodobé a dlhodobé lízingové služby prevezme od roku 2023 dodávku vozidiel. Súčasťou objednávky bude minimálne 75 plne elektrických nákladných vozidiel.

 
DAF-receives-large-order-from-UK-Asset-Alliance-Group
Spoločnosť DAF Trucks dostala objednávku na 1 500 nových elektrických a naftových nákladných vozidiel od skupiny Asset Alliance Group.
 

Objednávku tvorí kombinácia nákladných vozidiel novej generácie modelov DAF XF a XG pre diaľkovú a ťažkú nákladnú dopravu, ako aj vozidiel DAF LF a DAF XD s elektrickými a naftovými pohonmi na distribúciu a profesionálne využitie. Tieto nákladné vozidlá zakúpené s kompletnými balíčkami Opravy a údržby DAF budú udržiavané prostredníctvom siete servisných dílerov DAF, ktorá prevádzkuje viac ako 130 prevádzok v Spojenom kráľovstve a Írsku.

„Trh s elektrickou energiou sa rýchlo vyvíja“

Objednávka predstavuje obrovský záväzok pre skupinu Asset Alliance Group a spoločnosť DAF, pričom zdôrazňuje silný vzťah, ktorý už mnoho rokov máme, a záväzok voči životnému prostrediu a nulovým emisiám“, uviedol výkonný riaditeľ skupiny Asset Alliance Group, Willie Paterson.

Riaditeľ skupiny Asset Alliance Group pre správu majetku Marc Mellon dodal: „Táto obrovská objednávka zabezpečuje počet nákladných vozidiel, ktoré potrebujeme na udržanie kvality nášho vozového parku a vysokej úrovne prevádzky, čím sa zabezpečí, že budeme môcť naďalej zásobovať našich existujúcich zákazníkov výnimočnými, modernými, palivovo úspornými vozidlami, a zároveň pritiahneme nové podnikanie tomu, čo bude rýchlo sa rozvíjajúcim trhom s elektrickou energiou.“

Nová legislatíva o rozmeroch a hmotnosti

Russell Patmore, riaditeľ predaja nákladných vozidiel spoločnosti DAF UK, uviedol: „Veľkosť dohody a záväzok spoločnosti DAF k elektrickým vozidlám s nulovými emisiami hovorí za nás o našom dôveryhodnom partnerstve so skupinou Asset Alliance Group a vychádza z rokov spoločného podnikania. Ako popredný trhový výrobca úžitkových vozidiel v Spojenom kráľovstve sme radi, že v priebehu troch rokov dodáme celý sortiment elektrických a naftových modelov na splnenie dlhodobého a distribučného využitia. Tieto nákladné vozidlá využívajú výhody novej legislatívy o hmotnosti a rozmeroch na zabezpečenie prvotriedneho výkonu v elektrickej aj dieselovej verzii.“

Elektrické nákladné vozidlá značky DAF ponúkajú nulové emisie na viac ako 500 kilometrov

Novej generácií modelov DAF XF, XG a XG+ pre diaľkovú a ťažkú nákladnú dopravu bolo udelené ocenenie „Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2022“, zatiaľ čo nová generácia modelu DAF XD na distribúciu a profesionálne využitie získala toto najprestížnejšie ocenenie v odvetví nákladných vozidiel za rok 2023. Odvodené od ocenených nových sérií XF a XD sú nové elektrické modely XD a XF, ktoré sa začnú vyrábať na jar 2023. Obe vozidlá majú najmodernejšie elektrické motory PACCAR, ktoré v kombinácii s variabilným umiestnením akumulátorov ponúkajú nulové emisie na viac ako 500 kilometrov, čo predstavuje vedúcu pozíciu spoločnosti DAF v dopravných riešeniach šetrných k životnému prostrediu. Séria DAF LF ponúka nulové emisie na viac ako 270 kilometrov, vďaka čomu sú ideálnymi vozidlami pre mestskú a regionálnu distribúciu. Spoločnosť DAF okrem výberu plne elektrických vozidiel dodáva aj súpravu nabíjačiek PACCAR a svojim zákazníkom ponúka špecializované poradenstvo a školenie vodičov na ceste k udržateľnej budúcnosti.

 
 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens