Download
  • pondelok, 22. mája 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF a Einride podporujú elektrifikáciu cestnej nákladnej dopravy

Spoločnosti Einride a DAF podpísali vyhlásenie o zámere dodať 50 plne elektrických nákladných vozidiel DAF novej generácie. Tieto najmodernejšie vozidlá doplnia flotilu ťažkých elektrických vozidiel spoločnosti Einride, ktorá je jednou z najväčších svojho druhu v Európe. Prvé vozidlá z tejto série 50 kusov už sú objednané a budú dodané v priebehu tohto roka.

 
Einride
 

Súčasťou objednávky spoločnosti Einride budú elektrické nákladné vozidlá DAF XD v širokej škále špecifikácií, ktoré bude spoločnosť používať pre rôznych zákazníkov. Vozidlá budú vybavené tromi až piatimi akumulátormi s dojazdom až 500 kilometrov pri „nulových emisiách“. Všetky vozidlá sa dodávajú s balíčkami Opravy a údržby DAF. Údržba sa bude vykonávať prostredníctvom siete servisných dílerov DAF vo viac než 1 100 prevádzkach po celej Európe.

Einride – svetový líder na trhu

Spoločnosť Einride navrhuje, vyvíja a zavádza technológie, ktoré umožňujú poskytovanie služieb v oblasti prepravy nákladu. Budovaním sietí poháňaných prvým ekosystémom svojho druhu – inteligentnou softvérovou platformou Einride Saga, elektrickými a autonómnymi flotilami, nabíjacou infraštruktúrou a sieťami pripojenia – sa odomykajú dvere do pružnej a nákladovo efektívnej budúcnosti prepravy. Spoločnosť Einride so sídlom vo švédskom Štokholme bola založená v roku 2016 a je svetovým lídrom na trhu v oblasti digitálnych, elektrických a autonómnych technológií nákladnej dopravy. V súčasnosti pôsobí v USA, Spojenom kráľovstve, Švédsku, Nórsku, Nemecku a v oblasti Beneluxu a dôverujú jej popredné korporácie, ktoré využívajú jej riešenie elektrifikácie dopravy na kľúč.
„Spoločnosť Einride sa usiluje vyberať popredných výrobcov nákladných vozidiel s tými najlepšími technickými parametrami v odvetví. V spoločnosti DAF sme našli vynikajúceho partnera, pretože stále rozširujeme svoj globálny vozový park elektrických vozidiel,“ hovorí Robert Ziegler, generálny riaditeľ spoločnosti Einride pre Európu. „Využitím technologického náskoku spoločnosti DAF v kombinácii s našimi vlastnými riešeniami prepravy nákladu sa tešíme na to, že sa nám podarí stanoviť nový štandard v oblasti efektívnej a udržateľnej dopravy a zároveň splniť meniace sa potreby našich klientov.“

Tvoríme zdravšiu budúcnosť

„Sme hrdí na to, že môžeme dodávať naše akumulátorové elektrické vozidlá novej generácie spoločnosti Einride, ktorá je lídrom v oblasti dodávky inovatívnych balíčkov prepravných služieb založených výlučne na plne elektrických vozidlách“, uviedol Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF. „Ako vybraný partner ponúkame komplexné riešenie zamerané na čo najlepšie využitie vozidla.“

Dojazd až 500 kilometrov pri nulových emisiách

Elektrické vozidlá novej generácie DAF XD a XF, vyvinuté na distribúciu a iné profesionálne využitie s nulovými emisiami, sú poháňané účinnými a spoľahlivými elektromotormi PACCAR EX-D1 a PACCAR EX-D2. Hnacie sústavy sú doplnené dvoma až piatimi akumulátormi s výkonom až 525 kWh. To umožňuje dojazd až 500 kilometrov bez emisií na jedno nabitie akumulátora. Vďaka efektívnej stratégii nabíjania dokáže nákladné vozidlo prejsť plne na elektrický pohon až 1 000 kilometrov za deň. Elektrické nákladné vozidlá novej generácie DAF XD a XF sa vyrábajú v novom montážnom závode spoločnosti DAF, ktorý bol uvedený do prevádzky v apríli 2023.

 

 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens