Download
  • piatok, 14. júla 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Model DAF LF Electric úspešne absolvoval podujatie EV Rally 2023

Tím DAF-Cenex dokončil trasu takmer 2000 kilometrov na elektrinu

Dlhé trasy. Kratšie vzdialenosti. Mestské oblasti. Diaľnice a kopcovitý terén. Model DAF LF Electric opäť preukázal svoju excelentnosť a spoľahlivosť počas takmer 2000-kilometrového podujatia EV Rally 2023 cez Spojené kráľovstvo a Írsko. Spoločnosť DAF Trucks práve úspešne dokončila túto 5-dňovú trasu spolu so spoločnosťou Cenex, technologickou organizáciou na výskum udržateľnej dopravy so sídlom v Spojenom kráľovstve.

 
1-DAF-LF-Electric-successfully-completes-EV-Rally-2023
Model DAF LF Electric dokončil podujatie EV Rally 2023, počas ktorého prešiel takmer 2000 kilometrov na elektrinu.
 

Podujatie EV Rally sa začalo v Cardiffe, hlavnom meste Walesu. Prvou zastávkou bol Londýn, po ňom nasledovali Edinburgh (Škótsko) a Belfast (Severné Írsko). Cieľová čiara sa nachádzala v írskom hlavnom meste Dublin.
Táto udalosť mala preukázať schopnosti plne elektrických vozidiel (EV) a projektov čistej energie. Organizácia pretekov chcela tiež zdôrazniť význam verejne prístupnej nabíjacej infraštruktúry, ktorá zvládne väčšie elektrické vozidlá vrátane nákladných vozidiel, ako sú DAF LF, XD a XF Electric s dojazdom až 500 kilometrov na jedno nabitie.

 

20 nákladných vozidiel DAF LF Electric

Tím DAF-Cenex vyslal 19-tonový LF Electric z testovania elektrických nákladných vozidiel s akumulátorom (Battery Electric Truck Trial, BETT) – 18-mesačnej štúdie vlády Spojeného kráľovstva na zistenie efektívnosti elektrických vozidiel v dennej prevádzke. Na testovaní BETT sa zúčastnilo 20 elektrických vozidiel DAF LF, ktoré sú teraz v prevádzke.

 

„Posilnenie nabíjacej infraštruktúry“

„Toto podujatie preukázalo vynikajúce schopnosti nášho nákladného vozidla LF Electric,“ povedal Adam Bennett, manažér pre EV a udržateľnosť v spoločnosti DAF Trucks UK. „Spoločnosť DAF je pripravená na prepravu s nulovými emisiami. Toto podujatie tiež poukázalo na jasnú a aktuálnu potrebu špeciálnej infraštruktúry pre väčšie vozidlá v celej Európe. Malé úpravy existujúcich nabíjacích miest pre automobily by boli dobrým začiatkom k zlepšeniu prístupu pre nákladné vozidlá. Iba špeciálna infraštruktúra určená pre nákladné vozidlá bude mať však želaný vplyv na zavádzanie elektrických vozidiel prepravcami. Ukázali sme, že naše nákladné vozidlá sú pripravené! Teraz je čas, aby nabíjaciu infraštruktúru posilnili orgány v celej Európe.“

 

O modeli DAF LF Electric

Model DAF LF Electric má elektrický motor s výkonom 260 kW (špičkový výkon 370 kW), ktorý napája lítium-železo-fosfátová (LFP) batéria bez obsahu kobaltu a horčíka s kapacitou 282 kWh (užitočná kapacita 252 kWh). Vďaka tomu má model LF Electric dojazd až 280 kilometrov, čo je viac ako dosť na jazdenie po denných trasách typických pre distribúciu v rámci mesta.

 

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens