Download
  • piatok, 12. mája 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Nová generácia modelu DAF XF 450 s ocenením „Ekologické nákladné vozidlo 2023“

Prestížne ocenenie za najefektívnejší ťahač na diaľkovú prepravu na trhu

Nová generácia modelu DAF XF 450 získala ocenenie „Ekologické nákladné vozidlo 2023“ od popredných nemeckých odborných časopisov VerkehrsRundschau a Trucker. Táto prestížna cena ocenila špičkový dopravný výkon a spotrebu paliva.

 
New Generation DAF XF 450 awarded Green Truck 2023 HH
Nová generácia modelu DAF XF získala ocenenie „Ekologické vozidlo 2023“ od popredných nemeckých časopisov VerkehrsRundschau a Trucker.
 

VerkehrsRundschau a Trucker každý rok vykonávajú komplexné porovnanie ťahačov všetkých popredných značiek. Hlavné meranie je zamerané na spotrebu paliva, čo sa priamo premieta do emisií CO2. Okrem toho ocenenie ekologického nákladného vozidla za rok 2023 zohľadnilo spotrebu kvapaliny AdBlue a priemernú rýchlosť dosiahnutú počas skúšky.

 

Mimoriadne nízka spotreba nafty

Nová generácia modelu DAF XF s motorom PACCAR MX-11 s výkonom 330 kW/450 hp prekonala konkurenciu počas dlhej skúšobnej trasy po Nemecku s mimoriadne nízkou spotrebou nafty 21,26 l/100 km, čo zodpovedá 675 gramom CO2 na kilometer, a spotrebou kvapaliny AdBlue iba 1,32 l/100 km. Priemerná rýchlosť bola vynikajúcich 80,06 kilometrov za hodinu.

 

Optimálna aerodynamika

„Spoločnosť DAF získala konkurenčnú výhodu vďaka tomu, že je zatiaľ jediným výrobcom, ktorý implementoval nové európske nariadenia o rozmeroch,“ vysvetľuje Jan Burgdorf, vedúci oddelenia pre testovanie a technológie v časopisoch VerkehrsRundschau a TRUCKER. „Tieto nové pravidlá umožňujú vyrábať vozidlá s predĺženým predkom. Tým dochádza k dosiahnutiu optimálnej aerodynamiky, čo zdokonaľuje už tak špičkovú spotrebu paliva vozidiel DAF.“

Patrick Dean, člen predstavenstva a hlavný technik spoločnosti DAF: „Ocenenie za ekologické vozidlo roka 2023, ktoré získala nová generácia modelu XF 450, je fantastickým úspechom a uznaním tvrdej práce celého tímu v spoločnosti DAF. Naše nákladné vozidlá novej generácie nielenže stanovili nový štandard úspory paliva, ale ponúkajú aj špičkovú bezpečnosť a pohodlie vodiča. Sú tak dokonalými nákladnými vozidlami pre vodičov aj vlastníkov. Táto séria vozidiel s ocenením „Ekologické nákladné vozidlo roka“ je dôkazom, že DAF je skutočným lídrom v oblasti ochrany životného prostredia.“

 

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens