Download
  • pondelok, 16. októbra 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF predstavuje celý rad vylepšených bezpečnostných funkcií

Všetky nové funkcie ADAS ako súčasť štandardnej výbavy

Spoločnosť DAF Trucks ďalej rozširuje prvotriednu bezpečnosť a pohodlie vodičov všetkých modelov DAF novej generácie tým, že už od výroby pridáva kompletný balík nových systémov rozšíreného asistenta vodiča (ADAS). Tieto nové systémy sú od januára 2024 štandardom pre všetky modely DAF XB, XD, XF, XG a XG+.

 
01-DAF-introduces-full-range-of-enhanced-safety-features-hh
 

Systém zdokonaleného núdzového brzdenia (AEBS) najnovšej generácie je vybavený radarom aj kamerou, ktoré signalizujú zraniteľných účastníkov cestnej premávky pred vozidlom. Ďalší radar sa postará o novú funkciu Asistent rozjazdu, ktorá zistí a upozorní vodiča na zraniteľných účastníkom cestnej premávky v blízkosti, keď má nákladné vozidlo nízku rýchlosť. Funkcia Záznam údajov udalostí zaznamenáva obrazy a údaje, keď je aktivovaná výstraha brzdenia AEBS a Asistent odbočenia a otáčania varuje v prípade, že chodci, cyklisti alebo vozidlá sa nachádzajú v mŕtvom uhle vozidla, vrátane celej zadnej časti prívesu.

Okrem toho každé vozidlo DAF novej generácie je vybavené funkciou Rozpoznávanie obmedzenej rýchlosti, ktorá informuje vodiča o skutočných rýchlostných obmedzeniach a upozorňuje na prípadné prekročenie rýchlosti, zatiaľ čo Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu pomáha predchádzať nebezpečným situáciám varovaním pred potenciálne neúmyselnými zmenami jazdných pruhov.

Nová zadná kamera zobrazuje na displeji v kabíne, čo sa deje v zadnej časti nákladného vozidla. Asistent diaľkových svetiel (voliteľný) automaticky vypne diaľkové svetlá, keď sa oproti alebo v smere jazdy priblížia iné vozidlá. A funkcia Signál núdzového zastavenia, používaná pri predchádzajúcich nákladných vozidlách DAF, upozorní ostatných účastníkov cestnej premávky blikajúcimi výstražnými svetlami, keď nákladné vozidlo výrazne spomalí.

Okrem toho sa zavádzajú nové funkcie na ďalšie zvyšovanie bezpečnosti vodiča. Nová funkcia DAF na rozpoznávanie únavy vyhodnocuje pozornosť vodiča a upozorní ho na potrebu prestávky, pričom príprava pre funkciu Alkoholový zámok je k dispozícii, aby sa uľahčila inštalácia zariadenia, ktoré zabezpečí negatívny výsledok testu na alkohol ešte pred spustením motora. Patrick Dean, člen správnej rady spoločnosti DAF a hlavný technik uviedol, že: „Spoločnosť DAF je lídrom v oblasti pasívnych aj aktívnych bezpečnostných systémov. Bezkonkurenčný priamy aj nepriamy výhľad, vynikajúca pevnosť kabíny a prvotriedna ergonómia sú teraz spojené s kompletným balíkom nových pokročilých asistenčných systémov vodiča, aby sa ešte viac posilnila naša vedúca pozícia v oblasti bezpečnosti. Nie je to najdôležitejšie len pre majiteľa a vodiča našich modelov DAF novej generácie, ale aj pre bezpečnosť všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. S novými technológiami, ktoré sa stanú štandardom od januára, stanovujeme nový bezpečnostný štandard nášho odvetvia.“

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens