Download
  • utorok, 16. mája 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF dosiahla míľnik 50 000 nákladných vozidiel novej generácie

Nová generácia modelov DAF je doposiaľ najúspešnejšou sériou

Spoločnosť DAF dosiahla pôsobivý míľnik výroby 50 000 nákladných vozidiel novej generácie. Medzným vozidlom bol biely DAF XG s motorom PACCAR MX-13 s výkonom 355 kW/ 480 hp, ktorý bol oficiálne dodaný holandskému zákazníkovi Kleijn Transport z Alblasserdamu.

 

 
DAF reaches milestone of 50000 New Generation trucks 01
 

Nákladné vozidlá novej generácie DAF XD, XF, XG a XG+ sú prvé a jediné nákladné vozidlá na trhu, ktoré sú v súlade s novými európskymi nariadeniami o hmotnostiach a rozmeroch, ktoré umožňujú výrobu aerodynamickejších a priestrannejších vozidiel. Výsledkom je, že nová generácia nákladných vozidiel DAF stanovuje nové štandardy v oblasti efektívnosti, bezpečnosti a pohodlia vodiča. Nákladné vozidlá DAF XF, XG a XG+ tak boli ocenené titulom „Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2022“ v kategórii diaľkovej a ťažkej nákladnej dopravy. Nový model DAF XD získal prestížne ocenenie za rok 2023 za distribúciu a odborné aplikácie. 

Kleijn Transport

50-tisíce vozidlo bolo odovzdané spoločnosti Kleijn Transport, ktorá ponúka kontajnerovú a prívesnú dopravu po celej Európe, ako aj námornú a leteckú dopravu a kuriérske služby. Jej vozový park pozostáva z 220 nákladných vozidiel, z ktorých viac ako 50 % je značky DAF. „Na základe našich vynikajúcich skúseností s vozidlami novej generácie teraz rozširujeme ich počet na 50“, vysvetľuje John Dekker, finančný riaditeľ spoločnosti Kleijn Transport. „Zámerne sme si vybrali priestranný model XG, ktorý dokonale kombinuje najvyššiu úsporu paliva s najlepším pohodlím vo svojej triede. Vzhľadom na aktuálny nedostatok vodičov je druhá vlastnosť tohto modelu veľmi dôležitá.“

Víťazný tím

„Nikdy predtým sme počas našej 95-ročnej histórie nedosiahli pôsobivý míľnik 50 000 nákladných vozidiel tak rýchlo po uvedení na trh,“ dodáva Harald Seidel, riaditeľ spoločnosti DAF Trucks. „Ilustruje to úspech našej novej generácie nákladných vozidiel DAF. Za tento míľnik vďačíme vynikajúcim vlastnostiam vozidiel a prvotriednej kvalite našich lojálnych zamestnancov, ktorí každodenne slúžia našim zákazníkom.“

 

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens