Download
  • utorok, 8. novembra 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Česko-slovenský úspech v DAF Driver Challenge

Počas prvých dvoch októbrových dní sa v Luxembursku konalo medzinárodné finále súťaže DAF Driver Challenge. Do národných kôl po celej Európe sa prihlásilo viac ako tisíc profesionálnych vodičov, z ktorých sa 14 najlepších predstavilo na testovacom okruhu Goodyear v súboji o titul toho najlepšieho. Českú republiku a Slovensko reprezentoval Miroslav Svoboda zo spoločnosti LaDo Sped.Súťažou DAF Driver Challenge sa značka DAF snaží zvýšiť povedomie o práci profesionálnych vodičov a vyzdvihnúť ich povolanie.

 
1 Gabor Szabados is DAF Driver Challenge Champion 2022
 

Česko-slovenské národné finále sa konalo v júni na Masarykovom okruhu v Brne. Jeho víťazom sa stal Miroslav Svoboda, ktorý obe krajiny reprezentoval na medzinárodnom finále v Luxembursku. O titul najlepšieho vodiča bojoval s ďalšími 13 profesionálmi z celej Európy.
 
Súťažiacich preverilo šesť náročných disciplín, ktoré otestovali ich teoretické aj praktické schopnosti. Na osobnom pohovore odpovedali na otázky o svojej práci a vízii, ktorú by ako víťazi a ambasádori značky DAF presadzovali. Druhou teoretickou disciplínou bol vedomostný test. V praktickej časti sa finalisti predviedli v ekonomickej jazde, pripájaní a odpájaní návesu a vleku a dva krát v jazde zručnosti. Tie boli zaujímavé tým, že si v nich súťažiaci mohli vyskúšať dve novinky – elektrický DAF CF Electric a nový distribučný rad vozidiel DAF XD, ktorý len nedávno získal prestížne ocenenie International Truck of the Year.

Výborné umiestnenie v náročnej konkurencii

V náročnom meraní síl si stále pozitívne naladený Míra počínal veľmi dobre. V celkovom hodnotení obsadil 4. miesto. „Škoda, že to nevyšlo, samozrejme som veril vo víťazstvo, ale s výkonom som spokojný. Dal som do toho maximum, robil som čo sa dalo. Do budúcna to určite budem chcieť ešte zlepšiť,“ povedal bezprostredne po súťaži česko-slovenský šampión. 

Celkovým víťazom sa stal 32-ročný Gábor Szabados z Maďarska. „Ťažko dokážem opísať, aký som práve teraz šťastný. Konkurencia bola náročná. Všetci sme sa museli vyhecovať k tým najlepším výkonom,“ povedal tesne po oznámení výsledkov Gábor.

Poďakovanie hrdinom bežných dní

Finále DAF Driver Challenge sa nieslo v znamení úcty a poďakovania profesionálnym vodičom za ich každodennú prácu, vďaka ktorej toky tovarov prúdia za každých okolností. „Vyrábame vozidlá, ktoré ponúkajú najlepšiu efektivitu na trhu, špičkovú kvalitu a komfort pre vodiča. Avšak, sú to muži a ženy za volantom, ktorí odomykajú potenciál našich vozidiel. Preto vyvíjame naše autá s dôrazom na vodiča. Bolo skvelé vidieť najlepších vodičov v Európe, ako preukazujú svoje výnimočné vlastnosti za volantom našich oceneniami ovenčených vozidiel,“ povedal riaditeľ obchodu a marketingu a člen predstavenstva DAF Trucks, Richard Zink. 

Možnosť ukázať sa potešila aj samotných vodičov. Svedčia o tom slová Miroslava Svobodu: „Pre mňa to bola druhá účasť na medzinárodnom finále. Pre vodiča je to skvelá príležitosť zažiť niečo nové, nazbierať nové skúsenosti a stretnúť zaujímavých ľudí. Jednoznačne túto príležitosť odporúčam zažiť každému, kto má túto prácu rád.“

 

 
 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens