Download
  • štvrtok, 23. júna 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Nová generácia modelu DAF XD bude uvedená na výstave IAA 2022

Budúcnosť distribúcie a špecializovanej prepravy sa začína pri spustení novej generácie modelu DAF XD. Táto úplne nová séria nákladných vozidiel určuje nový štandard v kvalite, bezpečnosti, úspornosti a pohodlie vodiča a je plne pripravená na hnacie sústavy s nulovými emisiami. Novú generáciu modelu DAF XD odhalíme v septembri na výstave IAA v Hannoveri, Nemecko.

 
New-Generation-DAF-XD-will-be-unveiled-at-IAA-2022
 

Model DAF XD novej generácie je založený na platforme vozidiel pre diaľkovú prepravu XF, XG a XG⁺, ocenených titulom „International Truck of the Year 2022“. Prémiová konštrukcia, zahŕňajúca aerodynamiku, pohonné jednotky, luxusnejšiu kabínu a jej vybavenie, všetko doplnené špičkovou povrchovou úpravou, bude teraz predstavená v segmente distribúcie aj špecializovanej prepravy.                                                                                                                  

Bezpečnosť

Pre prvotriedny priamy výhľad – kľúčový pre využitie v mestách – má nová generácia modelu DAF XD nízko posadené veľké čelné sklo aj bočné okná. Znížené usadenie kabíny ako aj voliteľné okno s výhľadom na obrubník prispievajú k optimálnemu priamemu výhľadu. Najlepší možný nepriamy výhľad zabezpečujú jedinečné systémy DAF Corner View a DAF Digital Camera System.

Efektívnosť

Úspore paliva a nízkym emisiám CO2 napomáha vynikajúca aerodynamika kabíny, nová hnacia sústava PACCAR MX-11 a sada pokročilých asistenčných systémov vodiča. Bezdrôtové aktualizácie softvéru správy vozového parku DAF Connect znamenajú ďalšiu úsporu času. Rozsiahla dostupnosť PTO, modulov pre upevnenie nadstavby a konektorov prispieva k perfektnej technickej ústretovosti pre výrobcov nadstavieb.

Pohodlie vodiča

Nová generácia modelu XD ponúka bezpečnejší vstup pre vodiča, ktorého privíta priestranná kabína s úžitkovým objemom takmer 10 m3. Bezkonkurenčný rozsah nastavenia sedadla a volantu zaručuje najlepšiu polohu vodiča v tomto segmente. Pozoruhodná a ergonomická prístrojová doska je vybavená jasne viditeľnými a plne digitálnymi prístrojovými panelmi. Jazdu aj ovládanie vozidla uľahčuje úplne nová konštrukcia prednej časti podvozku, odpruženie kabíny a odpruženie zadnej nápravy. Výsledný nový model XD ponúka nielen prácu vašich snov – je tiež radosť ho riadiť.

Pripravení na budúcnosť

Model DAF XD novej generácie bude k dispozícii nad rámec obľúbeného, univerzálneho radu vozidiel DAF CF pre distribúciu a špecializovanú prepravu. Zahájenie výroby je plánované na jeseň 2022. Platforma vozidla DAF XD je samozrejme plne pripravená pre všetky typy hnacích sústav, vrátane alternatívnych pohonných jednotiek.

 

 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens