PACCAR-begins-extensive-field-test-with-self-driving-trucks

Spoločnosti PACCAR, Aurora a FedEx spúšťajú komerčný pilotný projekt autonómneho nákladného vozidla

 
Download
  • utorok, 26. októbra 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

PACCAR v spolupráci so spoločnosťami Aurora, popredným subjektom v oblasti technológií autonómneho riadenia, a FedEx, jednou z najväčších prepravných a logistických firiem na svete, spúšťa komerčný pilotný projekt autonómnych nákladných vozidiel v diaľkovej preprave. Jedná sa o prvú spoluprácu tohto druhu medzi výrobcom nákladných vozidiel, vývojárom autonómnych technológií a poskytovateľom logistických služieb. 

 
Od teraz budú nákladné vozidlá PACCAR so schopnosťou autonómneho riadenia vďaka systému Driver spoločnosti Aurora prepravovať náklady spoločnosti FedEx medzi Dallasom a Houstonom na trase vedúcej po diaľnici I-45, ktorá vrátane spiatočnej cesty meria 500 mil. Vozidlá budú riadené autonómne, potrebnú úroveň bezpečnosti zabezpečí prítomnosť záložného vodiča. „Pre PACCAR je potešením spolupracovať na tomto projekte s poprednými spoločnosťami FedEx a Aurora,“ uviedol John Rich, technický riaditeľ spoločnosti PACCAR.

„Ako lídri vo svojich odboroch sme schopní pristupovať k vývoju a nasadeniu bezpečných riešení autonómnych nákladných vozidiel pre toto odvetvie zásadným a unikátnym spôsobom,“ uviedol Sterling Anderson, vedúci vývoja produktov spoločnosti Aurora. „Táto spolupráca nám umožňuje vyvinúť vzájomne previazané integrované produkty a služby. Sme presvedčení, že to je jediná spoľahlivá cesta k úspešnému masívnemu nasadeniu tejto zložitej a hodnotnej technológie.“

„FedEx vyrástol na inováciách a vždy pozeráme do budúcnosti, aby sme vedeli, čo nás čaká, a boli pripravení,“ uviedla Rebecca Yeung, viceprezidentka spoločnosti FedEx Corporation pre pokročilé technológie a inovácie. „Je to pre nás veľmi zaujímavá, priekopnícka spolupráca, ktorej cieľom je skvalitnenie logistiky vďaka bezpečnejšej, efektívnejšej preprave tovaru. Sme veľmi radi, že na tomto projekte môžeme spolupracovať s ďalšími lídrami v ich odboroch – spoločnosťami Aurora a PACCAR.“

V januári 2021 oznámil PACCAR vznik strategického spojenectva so spoločnosťou Aurora v oblasti vývoja, testovania a komerčného využitia autonómnych nákladných vozidiel Peterbilt a Kenworth. V rámci tohto strategického partnerstva dôjde k spojeniu najmodernejšej platformy PACCAR pre autonómne vozidlá so systémom Aurora Driver s cieľom zvýšiť bezpečnosť a prevádzkovú efektivitu na prospech zákazníkov spoločnosti PACCAR. „Nový komerčný pilotný projekt je dôkazom významného pokroku dosiahnutého spoločnosťami PACCAR a Aurora v rámci strategického spojenectva,“ dodal John Rich.
 
 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens