DAF_receives_large_order_from_Belgian_Armed_Forces

Spoločnosť DAF získava veľkú objednávku od belgických ozbrojených síl

 
Download
  • streda, 3. marca 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Objednávka zahŕňa dodanie a servis 879 vojenských vozidiel radu CF s pohonom všetkých kolies. Dodávka prvých vozidiel je plánovaná na rok 2022, pričom výroba posledných vozidiel by mala prebehnúť v roku 2025.

 

Objednávka 879 vojenských vozidiel radu CF zahŕňa 636 dvojnápravových vozidiel s s pohonom 4×4. Tieto vozidlá budú slúžiť k všeobecnej preprave nákladov. Okrem toho spoločnosť DAF dodá 243 nákladných vozidiel so štyrmi nápravami a konfiguráciou podvozku 8×8 pre rôzne aplikácie (sklápače, vozidlá pre prepravu kontajnerov a žeriavy). 

Bezkonkurenčné jazdné vlastnosti v teréne

Na vojenských modeloch radu CF spoločnosť DAF úzko spolupracuje s renomovanou spoločnosťou TATRA TRUCKS v Českej republike. Výsledkom je unikátna koncepcia podvozku s hnacou sústavou svetovej úrovne disponujúci centrálnou nosnou rúrou a nezávislým zavesením výkyvných polonáprav. Vďaka tomu majú vojenské vozidlá série CF bezkonkurenčné jazdné vlastnosti v teréne a ponúkajú výnimočné pohodlie vodiča aj pri jazde tým najnáročnejším terénom. Vozidlá sú poháňané motormi PACCAR MX-11 (4×4) so zdvihovým objemom 10,8 l a MX-13 (8×8) so zdvihovým objemom 12,9 l, s výkonom od 300 kW (410 k) do 340 kW (460 k).

Spoločnosť DAF vybrala výrobcu HIAB ako dodávateľa všetkých systémov hákového zdviháka a žeriavov pre manipuláciu s bremenami a výrobca VS-Mont pre dodávku nadstavieb sklápačov. Nákladné nadstavby sa budú vyrábať v spoločnosti Porgest. Celkom 352 vojenských vozidiel radu CF bude vybavené špičkovou balistickú kabínou, ktorú dodá spoločnosť TATRA DEFENCE VEHICLE.

Kabíny vyrobené v Belgicku

Výroba kabín vojenských vozidiel CF sa uskutoční vo výrobnom závode na kabíny spoločnosti DAF v belgickom Westerlo. Motory pochádzajú z výrobného závodu na motory spoločnosti DAF v holandskom Eindhovene. Podvozky sa budú vyrábať v závode TATRA TRUCKS v Českej republike.

Servis u servisných dílerov DAF

Kompletný servis vojenských vozidiel CF pre belgické ozbrojené sily môže vykonávať profesionálna sieť servisných dílerov DAF s 27 pôsobísk v Belgicku a viac ako 1 100 pôsobísk na celom svete. Globálne organizácie servisných dílerov DAF disponujú podporou spoločnosti PACCAR Parts, ktorá zaisťuje najlepšiu dostupnosť náhradných dielov v odbore.

„Sme veľmi hrdí na to, že nám bola pridelená táto prestížna objednávka od belgických ozbrojených síl,“ uviedol prezident spoločnosti DAF Trucks Harry Wolters. „Vzhľadom k tomu, že sa náš ultramoderný závod na výrobu kabín a náprav nachádza vo Westerlo, považujeme Belgicko za domáci trh, a preto je pre nás táto objednávka ešte cennejšia. S vojenskými modely radu CF ponúkneme belgickým ozbrojeným silám rad jedinečných nákladných vozidiel, s ktorými môžu za všetkých okolností perfektne plniť svoje zodpovedné úlohy,“ dodal Harry Wolters.

 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens