Download
  • utorok, 13. októbra 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Aplikácia DAF Connect: vyššia úspora paliva

Platforma pre správu vozových parkov DAF Connect

Znížiť spotrebu paliva a zároveň aj emisie CO2 pomôže vodičom práve spustená aplikácia spoločnosti DAF Trucks, ktorá dokáže optimalizovať správanie vodiča prostredníctvom jeho mobilného telefónu. Aplikácia ‚DAF Connect‘ rovnako ponúka dispečerom alebo manažérom vozových parkov a vodičom možnosť vzájomne zdieľať informácie o jazdách a ukladať ich v centrálnom úložisku dát.

 
DAF Connect App
Nová aplikácia DAF Connect poskytuje vodičom praktické rady na zníženie spotreby paliva a mnoho ďalšieho.
 

Väčšina vozidiel, ktoré schádzajú z výrobnej linky v spoločnosti DAF, je vybavená platformou pre správu vozového parku DAF Connect. Tento systém ponúka manažérom vozového parku a dispečerom náhľad v reálnom čase na výkonnosť ich vozidiel a logistických procesov prostredníctvom online portálu. Integrovaná karta Eco SCORE Card im tiež umožňuje sledovať efektivitu efektivitu jeho štýlu jazdy.

Aplikácia DAF Connect

Vďaka novej aplikácii DAF Connect rozširuje spoločnosť DAF ďalej svoje služby platformy pre správu vozového parku. Aplikácia, ktorá je dostupná prostredníctvom obchodu Google Play a App Store, je priamo prepojená s kartou Eco SCORE Card a ukazuje vodiči nápovedu pre zlepšenie efektivity jeho jazdy. Napríklad to, že má hoci plynulo zrýchľovať vozidlo alebo skôr využiť jeho zotrvačnosť, či lepšie predvídať dopravnú situáciu. Vysvetlenie použitie tempomatu je jasné, rovnako ako doba chodu motora vo voľnobežných otáčkach. Všetko sa zobrazuje na prístrojovej doske, ktorá vodičovi ponúka okamžité tipy, ako efektívnejšie riadiť vozidlo.

Úspora paliva

Jorg Wijnands, marketingový manažér služby DAF Connect, v tejto súvislosti uvádza: „Vodič, ktorý vie, ako riadiť čo najefektívnejšie, môže znížiť ročné prevádzkové náklady o tisíce eur. Všimli sme si tiež, že rastie počet našich zákazníkov, ktorí odmeňujú svojich vodičov, ktorých karta Eco SCORE Card ukazuje, že riadi efektívnejšie ako iný.“

Ročná analýz

„Aplikácia DAF Connect umožňuje vodičom analyzovať ich výkon nielen za posledných 24 hodín, ale aj za predchádzajúci týždeň, mesiac, štvrťrok, alebo dokonca za celý rok. Vzhľadom k tomu, že je aplikácia prepojená s kartou vodiča, má vodič či vodička vždy prístup k svojim výkonnostným záznamom, bez ohľadu na to, ktoré vozidlo DAF riadia, aj keď pracuje pre niekoľko rôznych zamestnávateľov.“

Komunikácia s vodičom

Ďalšou funkciou aplikácie DAF Connect je možnosť komunikácie dispečerov a majiteľov vozového parku s vodičom prostredníctvom platformy DAF Connect o časových plánoch, trase a ďalších logistických problémoch. Ich otázky sa zobrazujú na mobilných telefónoch vodičov a možno na ne odpovedať stlačením tlačidla. Všetka komunikácia medzi vodičom a domovskou základňou sa následne uloží v centrálnom úložisku. Vďaka tomu je prístup ku všetkým potrebným informáciám treba po výmene smeny v dispečingu.

Aplikácie, ktoré majú význam

Jorg Wijnands povedal: „Aplikácia DAF Connect je dobrým príkladom záväzku spoločnosti DAF vylepšovať túto službu, ktorá má skutočne význam ako pre prepravcu, tak pre vodičov.“

 

 

       

 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens
 
 
 
PACCAR Connect visual

PACCAR Connect - Pripojene sluzby

Služby Connected Services vznikli, aby uľahčili vašu každodennú prevádzku. PACCAR Connect je naša značka, ktorá predstavuje otvorené, jednoduché a dôveryhodné pripojené služby s najlepšou zákazníckou skúsenosťou. PACCAR Connect je značka riešení pre otvorenú platformu, ktorá sa integruje s vašimi obchodnými partnermi.

Ďalšie informácie