Download
  • streda, 23. septembra 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Modely DAF XF a CF získali ocenenie Good Design Awards

Medzinárodné uznanie za „vynikajúci dizajn a inováciu“

Modelové rady DAF CF a XF získali prestížne medzinárodné ocenenie Good Design Awards za svoj „vynikajúci dizajn a inováciu“. Cenu v kategórii Produktový dizajn v automobilovom priemysle a doprave udeľuje 55 členov poroty z organizácie Good Design Awards, ktorá sídli v Austrálii. Spoločnosť DAF Trucks predstavila nové modelové rady CF a XF na austrálskom trhu tento rok v marci.

 
DAF-XF-and-CF-rewarded-with-Good-Design-Award-01
Za „vynikajúci dizajn a inováciu“ dostali modelové rady DAF CF a XF prestížne medzinárodné ocenenie Good Design Awards.
 

Každoročné ocenenie Good Design Awards je jedným z najstarších a najprestížnejších medzinárodných ocenení za dizajn a inovácie: jeho história siaha až do roku 1958. Od zavedenia vozidiel radu DAF LF, CF a XF novej generácie zbiera spoločnosť DAF ceny na celom svete, okrem iného napríklad tituly pre nákladné vozidlá roka International Truck of the Year, Fleet Truck of the Year, Green Truck of the Year a Construction Truck of the Year.

„Pozitívny vplyv na podnikanie a životné prostredie“

Porota Good Design Awards vyjadrila pochvalu vozidlám DAF CF a DAF XF: „Stanovujú nový štandard v zmysle štýle, funkcie, bezpečnosti, trvalej udržateľnosti a výkonnosti nákladných vozidiel. Inovatívny prístup dal vzniknúť vozidlu, ktoré má pozitívny vplyv na koncového používateľa, na podnikanie aj na životné prostredie. Design ponúka chytrú kombináciu aerodynamického prevedenia a vlastností a tiež zdokonalenú hnaciu sústavu, čo viedlo k vzniku vozidlá s ekologickejšími vlastnosťami pre životné prostredie, ktoré napriek tomu poskytuje lepší výkon.

„Sofistikované a dômyselné prevedenie“

Dizajn interiéru pripomína osobný automobil, takže ako uviedla porota vo svojom rozhodnutí: „To dopĺňa sofistikované a dômyselné prevedenie nákladného vozidla. Je výbornou ukážkou ergonomického usporiadania, príležitostí na prispôsobenie, použitie pevných a trvanlivých materiálov a vynikajúcich vlastností z hľadiska odtlmeniu hluku a vibrácií. Tieto funkcie zaisťujú koncovému užívateľovi potrebné pohodlie.“

Tvrdá a oddaná práca

Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF Trucks: „Ocenenie Good Design Awards je viac než len symbol vynikajúceho dizajnu – predstavuje tvrdú a oddanú prácu spoločnosti DAF Trucks na konečnom cieli: zvýšiť ziskovosť podnikania našich zákazníkov na jednej strane a ponúknuť maximálne pohodlie pri každodennej práci vodičom vozidiel DAF na strane druhej.“

Rekordný počet 835 prihlásených

Ocenenie Good Design Awards v roku 2020 prilákalo rekordný počet prihlášok s ohromujúcimi 835 dizajnovými projekty, ktoré boli pri tohtoročnom udeľovaní cien hodnotené. Ďalšie informácie o ocenenie Good Design Awards nájdete na webovej stránke https://good-design.org/.

 

Kontaktné údaje pre tlač:

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

 
Rutger Kerstiens