DAF New XF For Primafrio

Nové ťahače DAF XF pre spoločnosť Primafrio

 
  • štvrtok, 11. januára 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Významná španielska prepravná spoločnosť začala v poslednom čase používať 280 ťahačov DAF XF. „Na základe vysokej spoľahlivosti a vynikajúcej hospodárnosti prvých tridsiatich vozidiel DAF XF sme do našej flotily zaradili ďalších 250 vozidiel,“ uviedol Juan Conesa, generálny riaditeľ spoločnosti Primafrio. „Tieto vynikajúce vozidlá hrajú dôležitú úlohu v pláne na ďalšiu expanziu nášho podnikania v celej Európe.“


 

Nové dílerstvo DAF Trucks Paris v Massy je strategicky situované v blízkosti veľkých logistických centier v Orly a Rungis a takmer priamo na trasách hlavných národných i medzinárodných dopravných koridorov.

Od svojho založenia na začiatku šesťdesiatych rokov sa spoločnosť Primafrio postupne stala významným hráčom na poli prepravy chladeného a mrazeného tovaru a tovaru vysokej hodnoty. Vo svojej oblasti patrí medzi najrýchlejšie rastúce spoločnosti v Európe. Spoločnosť Primafrio sídli v meste Murcia, pobočky potom má v Andalúzii, Katalánsku a Baskicku v Španielsku, a rovnako v Portugalsku, Francúzsku a Nemecku. Disponuje okrem iného modernými klimatizovanými sklady, ktoré zákazníkom ponúkajú množstvo logistických služieb s vysokou pridanou hodnotou. Flotilu spoločnosti Primafrio tvorí viac ako 2 000 nákladných vozidiel.

Rozhodnutie založené na prieskume trhu

„Naše rozhodnutie zaobstarať špičkové nákladné vozidlá DAF XF vychádza z komplexného prieskumu trhu,“ dodal Juan Conesa. „Na posilnenie našej pozície prémiového prepravcu sme potrebovali prémiový produkt, ktorý ponúkne minimálne prevádzkové náklady vrátane najnižšej spotreby paliva, pretože takisto dbáme na ochranu životného prostredia. DAF v tomto smere prekonal naše očakávania, lebo jeho vozidlá produkujú skutočne len malé množstvo emisií CO2, okrem iného vďaka novému modelu DAF XF, u ktorého sa spotreba paliva znížila minimálne o 7 %. To predstavuje nový štandard v kategórii vozidiel pre diaľkovú prepravu. Rovnako tak sa neustále snažíme zabezpečovať maximálne pohodlie a jednoduchú obsluhu pre našich zamestnancov. Chceli sme teda našim vodičom zabezpečiť to najlepšie nákladné vozidlo dostupné na trhu, a preto sme zvolili najpohodlnejší a najpriestrannejší model s kabínou Super Space Cab.“

Všetkých 250 vozidiel DAF XF poháňa motor PACCAR MX-13 so zdvihovým objemom 12,9 litra (365 kW/480 k).

„Skutočnosť, že nový DAF XF – International Truck of the Year 2018 – si volí popredný prepravcovia, akým je napríklad spoločnosť Primafrio, predstavuje obrovské uznanie kvality, spoľahlivosti, hospodárnosti a komfortu pre vodičov, ktorými sa vozidlo pýši,“ dodal Preston Feight, prezident spoločnosti DAF Trucks.

 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com