International Truck of The Year 2018 DAF XF and CF

Nové modely DAF CF a DAF XF získali titul „Truck of the Year 2018“

 
  • streda, 22. novembra 2017
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Nové modely DAF CF a DAF XF získali v hlasovaní titul „Truck of the Year 2018“ (Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018). Zvolila je nezávislá porota skladajúca sa z popredných novinárov pôsobiacich v oblasti cestnej dopravy z 23 európskych krajín. Najprestížnejšie ocenenie v Európe v kategórii nákladných vozidiel prevzal prezident spoločnosti DAF Trucks Preston Feight od predsedu poroty, ktorým bol pán Gianenrico Griffini, na výstave Solutrans v Lyone.

 

Nové modely DAF CF a DAF XF sa môžu pochváliť úplne novými pohonným sústavami a vysoko efektívnymi prevodovkami a zadnými nápravami. Spolu s novými, kompaktnými jednotkami pre zníženie emisií výfukových plynov, dômyselným softvérom pre riadenie motora a prevodovky a optimalizáciou aerodynamiky priniesli tieto inovácie ďalšiu úsporu paliva a zníženie emisií CO2 o pôsobivých 7 %. Pokiaľ ide o konfigurácie pre špeciálne aplikácie, sú nové modely až o 300 kilogramov ľahší, čo ešte zvyšuje prevádzkovú efektivitu na strane zákazníkov.

Nový štandard

„Výročné ocenenie sa udeľuje novému vozidlu alebo modelovému radu, ktorý najvýznamnejším spôsobom prispel k efektivite cestnej premávky. Vychádza sa z niekoľkých dôležitých kritérií, ako je napríklad technologická inovácia, pohodlie vodiča, bezpečnosť na cestách, úspora paliva, ‚stopa‘ na životnom prostredí a celkové náklady na vlastníctvo," poznamenal Gianenrico Griffini, predseda poroty. So zavedením nových modelových radov CF a XF ponúkla spoločnosť DAF výber z vozidiel pre stredné a ťažké zaťaženie, ktoré predstavujú nový štandard, pokiaľ ide o účinnosť poháňacej sústavy a celkový výkon.

Veľké uznanie

V mene 10 000 zamestnancov spoločnosti DAF v celej Európe prijal prezident spoločnosti DAF Trucks Preston Feight prestížne ocenenie „Truck of the Year 2018“ (Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018). „Táto pocta patrí každému zamestnancovi spoločnosti DAF," doplnil. „Všetci sme tvrdo pracovali na tom, aby sme tie najlepšie nákladné vozidlá na trhu ešte vylepšili. Výsledkom sú nové modely DAF CF a XF – stelesnenie filozofie rýdzej dokonalosti. Je úžasné, že sú všetky tieto snahy takýmto spôsobom oceňované. Navyše je získanie ocenenia ‚Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018‘ tiež uznaním pre našich dodávateľov a dealerov – a čo je najdôležitejšie, je to fantastická poklona pre všetkých tých zákazníkov, ktorí si zvolili nový model DAF CF alebo XF. Porota uviedla, že vozidlá sú na čele snáh o efektivitu dopravy. Čo k tomu dodať?" 

International Truck of The Year 2018 DAF New XF New CF

 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com