DAF Trucks New Cab Paint Facilities in Westelo Grand Opening

Spoločnosť DAF otvára v belgickom Westerlo najmodernejšiu lakovňu kabín nákladných vozidiel

 
  • pondelok, 13. novembra 2017
  • Westerlo
  • DAF Trucks N.V.
 

Spoločnosť DAF otvorila svoj závod vo Westerlo v roku 1966. Okrem kvalitných kabín tu vyrába aj nápravy. DAF Vlaanderen je jednou z najväčších spoločností v Belgicku. Približne 2 600 kvalifikovaných zamestnancov tu vyrába kabíny a nápravy pre stredne ťažké a ťažké nákladné vozidlá DAF.

 

Zvýšenie kapacity o 50 %

Nová lakovňa kabín je 144 metrov dlhá, 58 metrov široká a 26 metrov vysoká. Je schopná vykonávať povrchovú úpravu podľa výberu zákazníka, ktorý si môže vyberať zo sortimentu 3 000 farebných odtieňov. Kapacita novej linky činí 300 kabín denne, teda 70 000 ročne. To predstavuje nárast o 50 % proti existujúcej lakovni. Zvýšenie kapacity pokryje budúci rast spoločnosti DAF v Európe i vo svete.

Najmodernejšia svojho druhu na svete

Nová lakovňa kabín spoločnosti DAF patrí medzi najmodernejšie na svete. Linka bola vybudovaná v spolupráci so spoločnosťami Cordeel Company, Eisenmann a Dürr, poprednými dodávateľmi lakovní pre výrobcov vozidiel. Ultramoderné robotické striekacie trysky sa otáčajú rýchlosťou až 50 000 min-1, čím zaisťujú maximálnu kvalitu súčasne s minimálnou spotrebou farby.

DAF Cab Paint Facilities
DAF’s new cab paint facility

Navyše je tu použitá celá rada inovatívnych riešení, okrem iného špeciálna metóda obmedzovania „prestreku“ a zachytávania prebytočnej farby pri lakovaní kabín. Ďalej sa využívajú najnovšie technológie čistenia vzduchu vychádzajúceho zo striekacích boxov a výroba energie odťahovým systémom, čo zvyšuje efektivitu prevádzky linky.

 

Pokračovanie úspešnej tradície

„Táto dôležitá investícia predstavuje pokračovanie úspešnej tradície vysokého štandardu v našom odbore z hľadiska kvality výrobkov, služieb zákazníkom a ohľaduplnosti k životnému prostrediu,“ uviedol Mark Pigott, výkonný riaditeľ spoločnosti PACCAR. „Počas posledných 15 rokov investovali spoločnosti PACCAR a DAF do nášho závodu na výrobu kabín a náprav viac ako 600 miliónov eur. Sme presvedčení, že nás v Belgicku čaká skvelá budúcnosť.“ 

DAF Cab Paint Facilities
DAF’s new cab paint facility latest technologies

Ďalšia kapitola v bohatej histórii

„Rád by som spoločnosti DAF Trucks zablahoželal k tejto investícii do modernej lakovne kabín. Predstavuje ďalšiu kapitolu histórie, ktorá v priebehu rokov nadobúda na bohatosti a úspechu. Je dôležité, aby sme takýmto spoločnostiam ponúkali vynikajúce prostredie pre podnikanie, investície a inovácie. Už sme vykonali úpravu daňového zaťaženia, ktorá zvyšuje konkurencieschopnosť našich firiem. A reformou dane z príjmu právnických osôb sme pridali ďalší podporný pilier. Federálna vláda sa intenzívne zameriava na premietnutie ekonomického rastu do pracovných príležitostí a prosperity a musím s potešením povedať, že spoločnosť DAF Trucks Vlaanderen tento princíp v plnej miere uplatňuje v praxi.“


 
 
 

Kontakty pre tlač

Ste novinár? Ak chcete získať bližšie informácie o našej spoločnosti, produktoch a službách, prípadne o čomkoľvek inom, obráťte sa na nás.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com