• pondelok, 26. novembra 2018
  • Eindhoven
 

Vaša najefektívnejšia zastávka

Sme vždy pripravení na opravu a údržbu nákladných vozidiel aj prívesov. Naša spoľahlivosť a profesionalita majú jednoznačný výsledok: lepšie služby – lepší DAF, a to všetko vďaka nášmu jednotnému kontaktnému miestu.

 
A-single-partner-truck
 

Vieme, aké je pre vás a váš podnik dôležité mať o vozidlách prehľad a zaisťovať, aby dosahovali maximálnu možnú dobu prevádzkyschopnosti. Vieme, že potrebujete partnera, ktorý sa dokáže postarať o vaše nákladné vozidlo a zároveň zabezpečovať diely pre váš príves a vykonávať jeho údržbu. Hľadáte spoľahlivého obchodného partnera, ktorého technici disponujú všetkými vedomosťami potrebnými na vykonávanie údržby a opráv na vašom prívese. Odpoveďou je DAF – sme skutočne všetko pod jednou strechou!

1. Prepojenie

Prepojenie nákladného vozidla a prívesu je dôležité na zabezpečenie správneho fungovania vzduchového a elektrického systému prívesu. Preto vám odporúčame priviezť k nám aj príves, aby váš servisný díler mohol skontrolovať prepojenie prostredníctvom spojok a cievok.

2. Brzdy

Naši zákazníci uvádzajú, že brzdy sú najkritickejšími dielmi z hľadiska bezpečnosti aj na prívese. Myslíme si to aj my. Zanedbané brzdy môžu spôsobiť vážne nehody. Vedeli ste, že takmer 40 % porúch prívesov súvisí s brzdovým systémom? Je preto nesmierne dôležité, aby ste investovali do vysokokvalitných výrobkov, údržby a opráv brzdového systému vášho prívesu.

3. Nápravy

Ak budete nápravy udržiavať zarovnané a namazané, ušetríte si veľa peňazí aj energie. Je dôležité investovať do častých kontrol vôle ložísk kolies. Vedeli ste, že ložiská sa opotrebúvajú, pretože spájajú rotujúce a vystúpené diely? Slabo namazané ložisko môže spôsobiť prehriatie a príliš veľká vôľa zasa extrémne opotrebovanie pneumatík. Opotrebované diely je potrebné vymeniť, aby nedošlo k poruche.

4. Odpruženie

S dobre udržiavaným systémom odpruženia sa vodičovi jazdí pohodlnejšie. Bezchybné odpruženie navyše prispieva k bezpečnosti vodiča, nákladu a ostatných účastníkov cestnej premávky. Zanedbaný systém vzduchového odpruženia môže často viesť k poruchám. Viac ako 10 % všetkých porúch prívesov súvisí so systémom vzduchového odpruženia, pričom hlavnou príčinou býva zlyhanie vzduchových mechov, tlmičov, vzduchových ventilov, elektrických káblov alebo regulácie výšky pri jazde.

5. Zabezpečenie nákladu

Pri prepravovanom tovare platí: bezpečnosť na prvom mieste! Vašou povinnosťou je zaistiť, aby bol náklad bezpečne upevnený. Predídete tým poškodeniu tovaru a zabezpečíte, aby tovar nezranil vás alebo ostatných účastníkov cestnej premávky. V záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách sa častejšie vykonávajú cestné kontroly, preto sa všetky naše riešenia zabezpečenia nákladu testujú, certifikujú a typovo schvaľujú. Bezpečnosť na prvom mieste, nie je nič dôležitejšie.

6. Osvetlenie

Vodič musí dobre vidieť, aby mohol včas zasiahnuť a reagovať. V noci, v hmle, keď prší alebo sneží, potrebuje systém osvetlenia, na ktorý sa môže spoľahnúť. Osvetlenie zaisťuje bezpečnosť vodiča, nákladu aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Zanedbaný systém osvetlenia môže často viesť k poruchám. Viac ako 15 % všetkých porúch prívesov súvisí so systémom osvetlenia, pričom hlavnými príčinami bývajú poškodené žiarovky, jednotky a drôty.