Download
  • 28 júna 2019
  • Eindhoven
 

V lete využívajte klimatizáciu nákladného vozidla

Plánujete výlet do teplých oblastí? Leto je hneď za rohom? V oboch prípadoch je plne funkčná klimatizácia nevyhnutnosťou. Môžete vykonať hneď niekoľko krokov, aby vaša klimatizácia fungovala tak, ako má, keď ju budete potrebovať. Prečítajte si nasledujúce riadky a zistite, ako udržiavať vašu klimatizáciu v perfektnej kondícii.

 
Use truck airco summer
 

Pred príchodom leta vykonajte údržbu klimatizácie

S príchodom leta je nefungujúca klimatizácia jedným z najčastejších problémov hlásených asistenčnej službe International Truck Service. Problémy sú často spôsobené náhlym intenzívnym používaním systému a jeho nedostatočnou údržbou. Preto je namieste nechať si vašu klimatizáciu pred začiatkom teplých letných mesiacov skontrolovať servisným dílerom DAF.

Čo môžete urobiť sami

Okrem toho, že vaše nákladné vozidlo necháte skontrolovať u servisného dílera DAF, existuje množstvo ďalších krokov, ktoré môžete ako vodič urobiť, aby ste klimatizáciu udržali v perfektnom prevádzkovom stave. Plánujete výlet do teplej destinácie? Ak áno, vykonajte nasledujúce úkony a uistite sa, že je vaše nákladné vozidlo pripravené na vysoké teploty:

  • Skontrolujte, či sa v nádržke chladiacej kvapaliny nachádza dostatok chladiacej kvapaliny a či neuniká.

  • Filtre vymieňajte raz ročne (alebo si ich nechajte vymeniť u servisného dílera DAF)

  • Vyčistite výparník batérie, najlepšie aspoň raz ročne

V lete využívajte klimatizáciu nákladného vozidla

Najlepší spôsob, ako udržať kabínu v chlade bez preťaženia klimatizácie, je vybrať nastavenie recirkulácie. Týmto nastavením sa chladí nasávaný vzduch, čo znamená, že sa do kabíny vháňa studený vzduch. Tip: Začnite tým, že ventilátor nastavíte na najvyššiu hodnotu. Keď si všimnete, že sa kabína trochu ochladila, môžete vybrať nižšie nastavenie, aby ste obmedzili intenzívne používanie klimatizácie.

Výhody samostatnej klimatizačnej jednotky

Ak budete vystavení extrémnemu alebo dlhodobému teplu, stojí za to zvážiť kúpu samostatnej klimatizačnej jednotky, známej aj ako parkovacia klimatizácia. Hlavnou výhodou je, že parkovacia klimatizácia pracuje oddelene od systému motora. To znamená, že môžete regulovať teplotu sami − nielen v noci, ale napríklad aj pri nakladaní a vykladaní. Parkovacia klimatizácia tiež pomáha vodičom vychutnať si lepší nočný spánok a cítiť sa vo všeobecnosti pohodlnejšie, čo navyše prispieva k bezpečnosti na cestách.

Máte otázky?

Chcete sa opýtať, akým spôsobom je možné vašu klimatizáciu opraviť? Alebo máte záujem o parkovací klimatizáciu? Váš servisný díler DAF vám rád pomôže nájsť to najlepšie riešenie pre vaše nákladné vozidlo.