Download
  • utorok, 30. apríla 2019
  • Eindhoven
 

Kabína nákladných vozidiel DAF: minulosť a prítomnosť

Odvetvie automobilového priemyslu, v ktorom pôsobíme, sa neustále mení. Každým dňom preto neúnavne pracujeme na inováciách v oblasti udržateľnosti, bezpečnosti a efektívnosti. Už desaťročia sa vodičom snažíme prinášať tie najlepšie kabíny na trhu. Zistite, akým vývinom si prešla kabína DAF za uplynulé roky.

 
Space Cab
 

Vznik kabíny DAF

Výroba začala v roku 1966, kedy spoločnosť DAF otvorila brány svojej prvej továrne na výrobu kabín. O tri roky neskôr sme svetu predstavili svoju vyklápaciu kabínu. Technológia, ktorá bola toho času jediná svojho druhu, sa používa dodnes.

Zameranie na pohodlie vodiča

Kabína Space Cab, ktorú sme na trh uviedli v roku 1985, bola prelomová. V tom čase už bola kabína DAF medzi vodičmi nákladných vozidiel obzvlášť obľúbená a v roku 1987 sme predstavili náš nový vlajkový model: modelovú sériu 95. Naše nákladné vozidlá boli štandardne kabínou Space Cab, ktorá sa stala veľmi žiadaná. O rok neskôr bol model DAF 95 vyhlásený za „Nákladné vozidlo roku 1988“. V roku 1994 sme zašli ešte ďalej a zrodila sa kabína Super Space Cab, ktorá položila vynikajúci základ pre kabíny, ako ich poznáme dnes.

Lepšie nákladné vozidlá vďaka prísnejším požiadavkám

Počas ďalších rokov sme neustále pracovali na zdokonaľovaní menších detailov. Kabína sa stala nielen udržateľnejším, bezpečnejším, tichším, pohodlnejším a po vizuálnej stránke aj atraktívnejším miestom pre vodičov, no dnes už máte k dispozícii tisíce možností, ako si ju prispôsobiť svojim potrebám. Nákladné vozidlá sú vďaka zavedeniu nových technológií modernejšie a technologicky inovatívnejšie. V minulosti technici pracovali výlučne s hardvérom. Dnes je to však celé oveľa zložitejšie, pretože vďaka novej komplexnej a sofistikovanej technológii je prevádzka nákladného vozidla do veľkej miery závislá od počítačových systémov. Takýto prístup na jednej strane zvyšuje celkovú kvalitu, na strane druhej si však vyžaduje vyššiu precíznosť pri opravách a údržbe.

Súčasné nákladné vozidlá sú hlavne o exkluzivite

Už dlhšiu dobu si môžete vybrať z viacerých možností, ako si upraviť svoje nákladné vozidlo, počnúc základnými až po luxusné prvky. Novinkou však je, že spoločnosť DAF odteraz ponúka exkluzivitu už aj v štandardnom vybavení. Dokonca ak sa rozhodnete pre štandardný diel, môžete počítať s určitou mierou luxusu a kvality. Z toho dôvodu teraz ponúkame iba „základné“ sedadlá pre spolujazdca a dokonca aj základný model sedadla vodiča je vybavený vzduchovým odpružením a zaručuje mimoriadne pohodlie. Netreba zvlášť zdôrazňovať, že okrem toho máme v ponuke aj luxusné prevedenie jednotlivých prvkov, ale ak sa aj rozhodnete pre štandardnú výbavu s nami máte kvalitu zaručenú.

Chcete sa dozvedieť viac?

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii nákladných vozidiel DAF, navštívte webovú stránku a prejdite do časti História spoločnosti DAF. Ak máte konkrétne otázky alebo požiadavky týkajúce sa kabín DAF, obráťte sa na servisného dílera DAF, ktorý vám s radosťou pomôže.