Truck_Startup

Ak sa chystáte späť na cesty, skontrolujte, či sú vaše nákladné vozidlá pripravené.

 
Download
 • streda, 3. júna 2020
 • Eindhoven
 

Ak vaše nákladné vozidla nejazdili už týždne alebo dokonca mesiace, nebudú pripravené na okamžité použitie, a to ani v prípade, že ste ich v priebehu tohto času pravidelne kontrolovali. Sme tu, aby sme vám pomohli čo najrýchlejšie znovu začať podnikať.

 
Keď futbalista strávi dlhší čas na lavičke a chystá sa opäť hrať, stratil svoj rytmus a zápasovú kondíciu, takže pustiť sa do toho naplno je cesta k zraneniu. To isté platí pre vaše vozidlá. Ak chcete zaistiť plynulý štart a, čo je dôležitejšie, predísť ich poškodeniu, správna príprava je nevyhnutná.

Pozrite si, čo môžete urobiť, aby ste vaše nákladné vozidlá znova pripravili na plný výkon.

 Kontroly, ktoré môžete vykonať sami


 • Pred zapnutím zapaľovania nabite akumulátory. Ak potrebujete naštartovať nákladné vozidlo pomocou káblov, ale je odstavené na mieste bez elektrického napájania, postupujte podľa pokynov spoločnosti DAF. Štartovanie nákladného vozidla pomocou štartovacej pomôcky s nadmerne vysokým napätím môže poškodiť elektrické komponenty. Ďalšou dôležitou vecou, na ktorú je dobré pamätať, je to, že pri výmene akumulátora musíte odpojiť svorky, čoho výsledkom je chybové hlásenie na tachografe. Ak sa na to príde počas oficiálnej kontroly, môže vám byť udelená pokuta.

 • Skontrolujte tlak v pneumatikách. Správny tlak v pneumatikách je nevyhnutný pre bezpečnosť vašich vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky. Nedostatočne nahustené pneumatiky môžu tiež zvýšiť spotrebu paliva.

 • Skontrolujte hladinu oleja a chladiacej kvapaliny. Hladina oleja sa zobrazuje na hlavnom displeji. Staršie nákladné vozidlo, môžete skontrolovať pomocou mierky. Chladiacu kvapalinu skontrolujte pohľadom na spodnú časť plniaceho hrdla.

 • Vymeňte lišty stieračov. Nahromadené nečistoty a vysušené lišty stieračov môžu poškriabať čelné sklo. Lišty stieračov si môžete objednať online online v internetovom obchode DAF.

 • Spustite klimatizačný systém. Otvorte všetky dýzy ventilátora na prístrojovej doske, nastavte ventilátor vykurovania na maximálnu rýchlosť, naštartujte motor a nechajte ho bežať na voľnobežných otáčkach päť minút. Potom spustite klimatizačný systém. Ak ani po desiatich minútach pri spustenom motore nie je vzduch dostatočne studený, vypnite klimatizačný systém a skontrolujte hladinu chladiacej kvapaliny. Prípadne nás kontaktujte.

 • Skontrolujte motorový priestor V tejto chránenej časti vášho nákladného vozidla s radosťou zahniezdia vtáky a hlodavce, a to najmä na jar. Pokračujte aj ďalej – vizuálne skontrolujte zvyšok vozidla (zrkadlá, osvetlenie, konektory atď.).

 • Skontrolujte brzdový systém a systém riadenia. Predtým, ako prejdete s vozidlom na verejné komunikácie, skontrolujte, či je brzdový systém a systém riadenia v 100 % stave. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste.

Kontroly, s ktorými vám môže pomôcť váš servisný díler DAF

 • Vypláchnite palivový systém čističom FX8. Množenie baktérií a znečistenie v palivovom systéme môžu znížiť výkon motora a zvýšiť náklady na palivo. Vypláchneme palivový systém nákladného vozidla čističom palivového systému DAF FX8. Tento vysokokvalitný čistiaci prostriedok odstráni všetky nečistoty vo všetkých častiach palivového systému.

 • Vymeňte palivové filtre a vnútorné filtre. Ak je nákladné vozidlo dlhšie odstavené, môže aj tu dôjsť k množeniu baktérií. To môže viesť k problémom s motorom a nepríjemnému zápachu v kabíne. Nechajte si preto filtre vymeniť.

 • Aktivujte systém AdBlue® a vymeňte filter. Používanie kvapaliny AdBlue® znižuje emisie výfukových plynov a pôsobí priaznivo na životné prostredie. Kvapalina AdBlue® tiež prispieva k znižovaniu spotreby paliva. Ak bude vaše nákladné vozidlo znova jazdiť dlhé vzdialenosti, najskôr v prípade potreby aktivujeme systém AdBlue® a vymeníme filter kvapaliny AdBlue®.
Máte záujem o ďalšie tipy a technické rady, čo môžete robiť v prípade dlhšieho prestoja? Radi vám odpovieme na vaše otázky. Prajeme vám bezpečnú jazdu a veríme, že sa vám v podnikaní bude opäť dariť.