Download
  • utorok, 14. mája 2019
  • Eindhoven
 

Pripravte svoje nákladné vozidlo na leto

Teploty začínajú stúpať a dni sa predlžujú. Prichádza leto a vodiči musia svoje nákladné vozidlá náležite pripraviť. 

 
Summer
 
Európa je veľmi premenlivý kontinent a zohľadnenie teploty pre udržanie spoľahlivosti vášho nákladného vozidla DAF je životne dôležité. A to netvrdíme len my – hovorili sme s rôznymi vodičmi a majiteľmi nákladných vozidiel, ktorí vedia všetko o doprave v teplejších klimatických podmienkach.

V lete nie je nezvyčajný prudký nárast teplôt, čo môže vozidlu spôsobiť komplikácie, ak nie je vopred skontrolované. Vodič Pedro Brarber poznamenal: „Počas jazdy v horúčave mám radšej chladnú hlavu. Horúce prostredie je veľmi únavné, a to môže byť nebezpečné.“ Preto sú kontrola, plnenie alebo oprava klimatizácie kľúčovými aspektmi pri zaisťovaní toho, aby teplota vo vozidle zostala príjemná.

Parkovaciu klimatizáciu TRP je možné montovať ako doplnok ku klimatizácii nákladného vozidla. Toto zariadenie umožňuje udržiavať pohodlnú teplotu v kabíne počas odpočinku bez toho, aby musel vodič udržiavať motor vo voľnobehu a míňať palivo, pretože je napájané z batérie. „Nezávislá parkovacia chladiaca jednotka sa automaticky vypne, ak zistí, že je napätie v batérii nízke. Preto je dôležité vopred skontrolovať batérie. Okrem toho je dôležité vyčistiť chladič, skontrolovať remene a ventilátor... Všetko závisí od veku vozidla,“ hovorí Francisco Reolid, profesionálny vodič nákladných áut, ktorého spoločnosť Paco Reolid Transportes vlastní vozový park DAF.

Všetci vodiči súhlasia. Vysoké teploty ovplyvňujú nielen energiu vodiča, ale aj výkonnosť vozidla a niektoré kľúčové prvky, ako sú pneumatiky. „Vždy musíte skontrolovať tlak, ktorý väčšinou možno ponechať na nižšej hodnote, pretože teplo generuje väčší tlak,“ vysvetľuje Francisco Herrero.

Preto ponúkame služby a diely zamerané na riešenie takéhoto zvýšenia teploty, ako je parkovacia chladiaca jednotka, kontrola a servis klimatizácie, servisné kontroly chladiaceho systému motora, ako sú hadice, chladič, remene a ventilátory.