Download
  • streda, 18. decembra 2019
  • Eindhoven
 

Prečo si vybrať originálne diely DAF?

Snaha ušetriť za diely pre nákladné vozidlá môže negatívne ovplyvniť celkové náklady z dlhodobého hľadiska. Preto sú originálne diely DAF najvhodnejšou voľbou. Využívame najnovšie technológie a najlepšie materiály a vytvárame tak diely, ktoré vám zaručia optimálny výkon a nízku spotrebu paliva. Arjan Gubbels, riaditeľ oddelenia marketingu produktov spoločnosti PACCAR Parts Europe, vysvetľuje, ako to celé funguje.

 
Road-news-january-2020
 

Moderné systémy sú vysoko citlivé

Arjan Gubbels: „Moderné vozidlá sú čoraz komplexnejšie, keďže okrem právnych požiadaviek a nariadení tu čoraz dôležitejšiu úlohu zohráva elektronika a softvér. Vozidlá sú vďaka tomu efektívnejšie a spoľahlivejšie, ale aj citlivejšie na nepravé diely. Zámena jedného malého dielika môže negatívne ovplyvniť fungovanie celého systému a spôsobiť neplánované prestoje. Preto vždy odporúčam zbytočne neriskovať a zvoliť vysokokvalitné a spoľahlivé diely, ktoré dokopy vytvárajú perfektný výsledok.

Šetrite palivo vďaka originálnym dielom DAF

Originálne diely DAF boli vyvinuté s ohľadom na optimálny výkon, ktorý pomáha šetriť palivo. Bas te Winkel, produktový manažér, uvádza ako príklad snímače NOx: „Vozidlo kategórie Euro 6 môže podľa predpisov vyprodukovať len veľmi malé množstvo škodlivín. Tento fakt, prirodzene, zohľadňujeme aj pri jeho vývoji. Naše originálne snímače DAF NOx sú navrhnuté a testované tak, aby zachovali čo najnižšie náklady na kilometer. Aby sme dosiahli tento efekt, znížili sme spotrebu nafty a kvapaliny AdBlue a čo najviac sme natiahli servisný interval. Ak použijete nepravý diel, emisie NOx môžu byť až o 50 % vyššie ako pri originálnych dieloch DAF. V dôsledku toho môže vaše vozidlo prekročiť predpisy Euro 6 a vy dostanete mastnú pokutu. Zároveň sa vám zvýšia náklady kvôli vyššej spotrebe nafty a kvapaliny AdBlue. Nepravý snímač si tiež vyžaduje výmenu dvakrát častejšie. Navyše prídete o záruku spoločnosti DAF na systém, ktorý v dôsledku použitia nepravých dielov už nebude fungovať najoptimálnejším spôsobom.

Bezpečnosť nadovšetko

„Najdôležitejším faktorom pre nás zostáva bezpečnosť,“ vysvetľuje Arjan Gubbels. „Vezmime si napríklad brzdový systém, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre vozidlá DAF. Ak si kúpite originálne diely DAF, brzdový kotúč a brzdové doštičky budú spolu dokonale fungovať. Tým pádom sa menej opotrebovávajú a znižuje sa riziko poruchy. Ak niektorý z týchto komponentov nahradíte iným ako originálnym dielom, celý systém sa bude rýchlejšie zahrievať a opotrebovávať a skôr dôjde k jeho poruche. Je to nebezpečné, vedie to k neplánovaným prestojom a vznikajú mimoriadne náklady, ktorým by sa dalo predísť. Preto ľuďom odporúčam, aby mysleli do budúcnosti a vsadili na bezpečnosť. Pozerajte na celkové náklady na vlastníctvo, a nie len na drobnú úsporu, ktorú vám prinesú nepravé diely.

Kompletná záruka s originálnymi dielmi DAF

Ďalšou výhodou používania originálnych dielov DAF je kompletná záruka. Ak sa niečo pokazí, diely vám vymeníme bezplatne. Súčasťou záruky je tiež podpora od asistenčnej služby International Truck Service (ITS). Tým sa spoločnosť DAF líši od konkurencie. Arjan Gubbels: „Ak sa rozhodnete pre nepravé diely, ich výrobcovia poskytujú záruku len na samotné diely. Náklady za ich výmenu ponesiete vy. V prípade originálnych dielov DAF viete presne, na čo máte nárok.“

Viac informácií o originálnych dieloch DAF

Chcete sa dozvedieť viac o najlepších dieloch pre nákladné vozidlá? Spoznajte všetky výhody originálnych dielov DAF alebo sa spojte s miestnym servisným dílerom DAF.