• utorok, 3. septembra 2019
  • Eindhoven
 

Najkvalitnejšie riešenia zabezpečenia nákladu

Remene s rohatkou sú nenahraditeľné na mnohých nákladných vozidlách. Výber remeňa s rohatkou TRP znamená vybrať si bezpečnosť a zaručenú kvalitu s poctivými informáciami na štítku. Ostatné značky nezaručujú túto úroveň kvality a poctivosti.

 
Tiscotex
 

Remene s rohatkou zabezpečujú náklad, aby v prípade neočakávaných manévrov s vozidlom neskončil na ceste a dorazil do cieľa nepoškodený. Podľa Filipa Vercauterena zo spoločnosti Tiscotex, výrobcu remeňov s rohatkou, však musíte byť pri ich kúpe opatrní, pretože vás môžu často oklamať.

Remene s rohatkou TRP garantujú kvalitu a bezpečnosť

Tiscotex dodáva vysoko kvalitné remene s rohatkou TRP, ktoré podliehajú rozsiahlemu testovaniu a kontrole. Vercauteren hovorí: „TÜV je jedinou organizáciou, ktorá vykonáva tieto prísne kontroly. TÜV u nás pravidelne vykonáva kontrolu podľa prísnej európskej normy.“

Podľa Vercauterena sa v niektorých európskych krajinách pri kontrolách uplatňujú podvody: „Nie každý, kto používa označenie TÜV na nálepke, má naozaj certifikát TÜV.“ Nezrovnalosti sa môžu objaviť v pevnosti v ťahu remeňov s rohatkou. Čím vyššia je pevnosť v ťahu, tým drahší je remeň s rohatkou. Každý z nich musí byť označený pevnosťou v ťahu. Vercauteren hovorí: „Ak si zakúpite remeň s rohatkou TRP, kupujete si bezpečnosť a dostanete kvalitu, ktorá je uvedená na štítku.“

Testovaný remeň s rohatkou sa s hlasitým treskom roztrhne

Remeň s rohatkou sa nesmie roztrhnúť, kým sa nedosiahne trojnásobok sily uvedenej na štítku. Remeň s rohatkou kategórie LC25 vydrží hmotnosť 2 500 kg, ale nesmie sa pretrhnúť ani pri vystavení hmotnosti až do 7 500 kg. Tiscotex umiestňuje najpredávanejší remeň pochybnej kvality s označením LC25 na testovacie zariadenie. Mal by mať pevnosť v ťahu 7 500 kg, ale akonáhle testovací stroj prekročí 6 000 kg, remeň sa s hlasitým treskom roztrhne. Každý zákazník, ktorý si kupuje tento remeň, tak získava za svoje peniaze nižšiu kvalitu a je v skutočnosti podvedený.

Remene s rohatkou TRP sú vybavené najlepšou rohatkou ERGO na trhu. Táto rohatka je ergonomická, pohybuje sa smerom k vám a má aj dlhšiu rukoväť ako štandardná rohatka, čím poskytuje väčšiu silu, bezpečnosť a pohodlie. Remene s rohatkou TRP si môžete personalizovať názvom alebo logom svojej firmy.

Máte otázky týkajúce sa remeňov s rohatkou TRP?

Ak chcete vedieť viac o remeňoch s rohatkou TRP alebo pravidlách zabezpečovania nákladu, neváhajte kontaktovať svojho servisného dílera DAF.