Download
  • 28 júna 2019
  • Eindhoven
 

Bionafta a palivový systém DAF

10. august sa označuje ako Medzinárodný deň bionafty. Bionafta predstavuje veľký krok vpred, je šetrná k životnému prostrediu, ale môže mať aj niekoľko negatívnych vedľajších účinkov na váš motor. Máme k dispozícii riešenia, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s nimi a udržať motor v kondícii.

 
Biodiesel
 

Nafta zmiešaná až so 7 % biomasy sa v súčasnosti používa bežne a môže viesť k zníženiu výkonu motora. Ponúkame niekoľko riešení, ktoré vám pomôžu predchádzať prestojom:

Pravidelné kontroly palivového systému

Na začiatok je tu kontrola stavu palivového systému v kombinácii s diagnostikou DAVIE. Výsledky kontroly poukážu na ďalšie nevyhnutné kroky.

Čistič palivového systému DAF Fuel System Cleaner FX8

Bežné čistenie palivového systému môže byť nákladné. Čistič palivového systému FX8 vám však môže pomôcť vyhnúť sa týmto vysokým nákladom. FX8 umožňuje udržiavať motor čistý bez jeho demontáže, ušetrí až 1 % paliva odstránením usadenín bionafty z palivového systému a obnovuje tak výkon motora.

Ochrana palivového systému DAF XM6

XM6 chráni palivový systém vášho nákladného vozidla pred znečistením. Predstavuje prvú „obrannú líniu“ proti znečisťovaniu paliva a po jednorazovej inštalácii je plne integrovaný do systémov. Po každom tankovaní napomáha udržiavať vrcholný výkon a v prípade, že úroveň kontaminácie dosiahne kritickú hranicu, vás na to upozorní. 

Je pre vás čistý palivový systém a vysoký výkon dôležitý?

Váš servisný díler DAF vám môže ponúknuť to najlepšie riešenie pre vašu konkrétnu situáciu. Stačí sa naň obrátiť, prediskutovať vaše potreby a využiť osobné poradenstvo.