• sobota, 1. septembra 2018
  • Eindhoven
 

Majte sa pred zimou na pozore

Maximálny čas prevádzkyschopnosti aj v studenom počasí: to je váš cieľ. Nižšie nájdete niekoľko užitočných tipov.

 
Beware of the cold
 

Tlak v pneumatikách

Pozor Keď sa dostanete do chladnejších (severnejších) oblastí, teploty klesnú a tlak vo vašich pneumatikách sa zmení. Monitorovací systém vám pomôže mať jasných prehľad o stúpajúcich a klesajúcich hodnotách. Užitočný fakt: správny tlak v pneumatikách môže šetriť palivo (až 3 % pri odchýlke o jeden bar). Správny tlak v pneumatikách znižuje riziko nehody o 10 %. Nízky tlak zvyšuje brzdnú vzdialenosť a správny tlak predlžuje životnosť vašich pneumatík.

Nemrznúca kvapalina do ostrekovačov

Skontrolujte kvapalinu do ostrekovačov ešte pred prvými mrazmi. Stierače čelného skla sa počas leta vysúšajú. Ak je to potrebné, vymeňte ich, aby ste zaistili ich správne fungovanie, keď ich najviac potrebujete.

Akumulátory

Akumulátory sú kľúčové pre správne fungovanie mnohých súčastí vášho nákladného vozidla vrátane príslušenstva, ktoré zvyšuje úroveň pohodlia v kabíne. V chladných podmienkach môžu akumulátory vytvárať o 30 až 50 % menej výkonu. Zimné pneumatiky Od októbra bude používanie zimných pneumatík v niektorých európskych krajinách povinné. Nezabúdajte na to, skôr než vyrazíte.

Príslušenstvo, ktoré vás vo vašej kabíne udrží v teple

V našom obchode predávame najkvalitnejší reklamný tovar DAF, ako sú zimné bundy, šály a termofľaše, ktoré vás v kabíne udržia v teple. Pozrite si ich na lokalite www.DAFshop.com!

V neposlednom rade nezabudnite svojho servisného dílera DAF požiadať o kontrolu a prípravu vášho nákladného vozidla na chladné mesiace. Je napokon najlepším priateľom vášho nákladného vozidla – na ceste aj mimo nej!