Download
  • sobota, 12. júna 2021
  • Eindhoven
 

Najvyššia kvalita pre optimálne mazanie

Každý motor v nákladnom vozidle DAF je skonštruovaný tak, aby slúžil počas celej životnosti tohto vozidla za predpokladu, že jeho pohyblivé časti sú správne mazané a vykonáva sa pravidelná údržba. Výber správneho motorového oleja je základom na zaistenie najlepšieho možného výkonu vozidla aj v najnáročnejších podmienkach.

 
Oil-Afb1new_1600x900
 

K dispozícii sú na výber rôzne typy motorového oleja. Jednou z dôležitých vlastností motorového oleja je jeho viskozita alebo inými slovami hrúbka či konzistencia. Hrubý olej poskytuje hrubší film maziva, zatiaľ čo tenký olej dokáže odstrániť nečistoty a rýchlejšie rozptýliť teplo. Použitie oleja s nevhodnou viskozitou pre daný typ motora môže viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu. Súčasťou štandardnej výbavy každého nového nákladného vozidla DAF je DAF Xtreme FE 10W-30. Tento motorový olej spĺňa najvyššie požiadavky kvality stanovené technikmi spoločnosti DAF.

Lepšie po všetkých stránkach
Rôzne testy odolnosti ukázali, že motory PACCAR MX-11 a MX-13 Euro 6, ktoré používajú olej 10W-30, prinášajú až 3,4 % úsporu paliva v porovnaní s bežným olejom 10W-40. Okrem nižšej spotreby paliva a lepšieho výkonu motora je dlhšia prevádzková životnosť pohyblivých častí motora ďalším dôvodom na zaradenie oleja 10W-30 do štandardnej výbavy. Preto sa pri každej údržbe obráťte na spoločnosť DAF, ktorá vám poskytne tie najvhodnejšie mazivá DAF pre vaše nákladné vozidlo.

Prečo je olej 10W-30 tou najlepšou voľbou
• Odporúčaný motorový olej pre vaše nákladné vozidlo DAF
• Pre optimálny výkon motora a overenú úsporu paliva
• Vhodný aj pre nákladné vozidlá iných značiek ako DAF
• Spĺňa najvyššie požiadavky kvality a európske normy