DAF Municipal_XD_SL_350_FAN530_LHD_VDLSideloader

Budúcnosť mestskej dopravy

 
 
 

Splnia všetky vaše požiadavky

 

Komunálne vozidlá často pracujú v rušnom prostredí úzkych uličiek. Manévrovateľnosť a bezpečnosť sú preto kľúčovými vlastnosťami. V súčasnosti sú však rovnako dôležitými aspektmi aj malá hlučnosť a nízke emisie v súlade s trendom rozvoja inteligentných miest, kde sa príjemne žije, a čoraz väčším množstvom právnych predpisov, ktoré zvyšujú dopyt po ekologických vozidlách.

Nákladné vozidlá DAF XD a XF novej generácie sú ideálne na komunálne účely. Ich dizajn, ktorý je vhodný na nadstavbu karosérie, je už vybavený pre čo najširšiu škálu použití, od smetiarskych vozidiel a zametacích vozidiel až po sklápacie vozidlá a nakladače sklopných kontajnerov, a dokonca aj „multifunkčné“ vozidlá, ktoré možno v zime použiť ako snežné pluhy. Dodávajú sa s výberom tichých, no zároveň výkonných a palivovo úsporných pohonných systémov a k týmto možnostiam patria aj elektrické motory.

Požiadavky týkajúce sa komunálnych vozidiel sú mimoriadne rôznorodé. Dve, tri alebo štyri nápravy, poloautomatická alebo plne automatická prevodovka, krátky alebo dlhý podvozok, široká škála vývodových hriadeľov na pohon nadstavby atď. Nové modely XD a XF uľahčujú splnenie týchto požiadaviek rýchlo a efektívne.

 
 

Komunálne vozidlá majú špecifické a náročné požiadavky, ako napríklad:

  • Manévrovateľnosť, najmä v úzkych uličkách
  • Bezpečnosť, hlavne počas prevádzky v rušnom mestskom prostredí
  • Tichá prevádzka
  • Podvozok pre vymeniteľné karosérie
  • Doska na predné prídavné zariadenia
 
DAF_XF_Day_480_Robust_FAQ530_Grondzuiger_final_v4
 

Ideálny crossover: XD a XF Extra Robust

Všetky modely XD a XF v konfiguráciách sólo vozidiel a ťahačov sú tiež k dispozícii vo verziách „Extra Robust“. Kabíny verzií Extra Robust sú jednoznačne založené na modeloch stavebných vozidiel DAF XDC a XFC, pričom podvozok je rovnaký ako pri sérii cestných modelov XD a XF. Vďaka tomu je séria Extra Robust ideálnou možnosťou pre operátorov v komunálnom segmente, ktorí nepotrebujú terénne schopnosti – vrátane svetlej výšky a veľkého uhla nábehu – ale oceňujú výhody odolnej kabíny, ktorá ponúka najnižšiu citlivosť. Tá sa dosahuje prostredníctvom špecifického 3-dielneho oceľového nárazníka s integrovanými hmlovými svetlami, štandardného ochranného krytu chladiča a oceľovej prednej ochrany proti podbehnutiu.

 
 

Objavte využitia v mestskej doprave

 
 
DAF XD Electric garbage collector

Mestské a elektrické: dokonalé prispôsobenie

Modely DAF XD a XF novej generácie môžu byť vybavené plne elektrickým pohonom PACCAR, ktorý vám umožní splniť nové predpisy a prispieť k zdravším mestám. Elektrické hnacie jednotky PACCAR boli plne otestované a ponúkajú robustné elektrické motory, ako aj veľký dojazd. Spoločnosť PACCAR ponúka aj rad prvotriednych nabíjacích systémov vrátane zabudovaných nabíjačiek, externých nabíjacích staníc a systémov rýchleho nabíjania. Nech už je prevádzkové nastavenie akékoľvek, máme k dispozícii nabíjacie riešenie, ktoré splní vaše potreby.

Ďalšie informácie
 
 
BannerMunicipal-3840x1300_01

DAF Virtual Experience

Objavte využitia v mestskej doprave prostredníctvom virtuálnej skúšobnej jazdy a objavte mnoho ďalších aktivít, ktoré ponúka služba DAF Virtual Experience!

Navštívte nás