Download
  • 28 júna 2019
  • Eindhoven
 

Zostaňte v pohodlí aj počas horúcich nocí

Je naozaj možné zachovať vo vozidle pohodlie aj počas extrémne horúcich nocí? Dá sa to, no prináša to so sebou aj množstvo rizík. Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa o dostupných možnostiach a alternatívach.

 
Stay comfortable overnight
 

Zachovajte si pohodlie so samostatnou klimatizačnou jednotkou

Najpohodlnejším spôsobom, ako sa vyrovnať s teplom, je použitie samostatnej klimatizačnej jednotky. Tieto systémy pracujú nezávisle od motora. Teplotu v kabíne tak môžete ľahko regulovať sami. Toto riešenie je navyše mimoriadne udržateľné. Motor nemusíte udržiavať v chode nepretržite, čo je tiež dobrá správa pre suseda na parkovisku, ktorý sa tiež pokúša spať.

Iné spôsoby chladenia nákladného vozidla

Každý vodič uprednostňuje svoj vlastný spôsob, ako udržať kabínu v noci v chlade. Môže napríklad čiastočne otvoriť okno alebo nechať motor bežať so zapnutou štandardnou klimatizáciou. Ale čo ak sú teploty extrémne alebo trvajú dlhšie? V takom prípade je samostatná klimatizačná jednotka najlepšou a najbezpečnejšou možnosťou. Koniec koncov, kvalitný nočný spánok zvyšuje bezpečnosť a pohodlie na cestách.

Profesionálne názory a alternatívne možnosti pre noc

Mali by ste zostať v noci v kabíne, keď je veľmi horúco? Názory na túto otázku sa rozchádzajú. Podľa holandského profesijného združenia CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond – Národná federácia kresťanských odborových zväzov) má každý vodič právo na pohodlné a bezpečné pracovisko. Podľa tohto združenia je súčasťou tejto požiadavky parkovacie kúrenie a samostatná klimatizačná jednotka. Ak vodiči k tomuto zariadeniu nemajú prístup, združenie odporúča, aby využili hotel. Všeobecne povedané, zamestnanci a ich zamestnávateľ by mali túto záležitosť prerokovať.

Máte otázky o klimatizácii nákladného vozidla?

Chcete sa opýtať, aké možnosti samostatných klimatizačných jednotiek sú k dispozícii? Váš servisný díler DAF vám na základe vašej konkrétnej situácie rád poradí. Neváhajte a kontaktujte ho.