Download
  • nedeľa, 25. augusta 2019
  • Eindhoven
 

Čo je systém AEBS a prečo je potrebný?

AEBS je skratkou pre rozšírený systém núdzového brzdenia (Advanced Emergency Braking System); poloautomatický brzdový systém navrhnutý na zabránenie kolíziám alebo zmiernenie ich následkov. Prečítajte si, ako tento systém funguje.

 
AEBS
 

Ako systém AEBS funguje?

Radarový signál na prednej strane vozidla neustále meria, či je pred vozidlom dostatok miesta. Ak sa limit vzdialenosti prekročí, systém vydá výstražný signál. Ak vodič na signál nezareaguje, systém AEBS preberie kontrolu nad vozidlom. Vozidlo čo najviac spomalí, aby sa vyhlo kolízii alebo zmiernilo akýkoľvek náraz.

Bezpečné používanie systému AEBS

Uvedomte si, že systém AEBS by sa nemal vnímať ako šikovný prostriedok pre vodiča na udržanie adekvátnej vzdialenosti – netreba opakovať, že je stále dôležité, aby sa vodiči plne sústredili na riadenie vozidla. Rovnako musia byť schopní odhadnúť bezpečnú vzdialenosť od ostatných účastníkov cestnej premávky. AEBS je systém núdzového brzdenia, ktorý môže pomôcť v kritických situáciách.

Chcete zistiť viac o systéme AEBS?

Ak chcete vedieť viac o systéme núdzového brzdenia alebo si nie ste istí, či funguje, obráťte sa na svojho servisného dílera DAF. Môžu skontrolovať jeho správnu funkčnosť a poradiť vám, ako ho používať.