Merítko v efektivite prepravy

S motormi PACCAR s viacerými krivkami krútiaceho momentu, prevodovkami TraXon najnovšej generácie a optimalizovaným riadením je DAF XF doslova stavaný na maximálne efektívnu prepravu. Vďaka ultramodernému dizajnu exteriéru je to najatraktívnejšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu, ktoré možno stretnúť na cestách. A vďaka priestrannému a luxusnému interiéru je radosť v ňom jazdiť.

 • Najnižšia spotreba paliva v odvetví
 • Vysoké užitočné zaťaženie
 • Servisné intervaly až 200 000 km
 • Prvotriedne možnosti úpravy karosérie
 • DAF Connect - systém pre správu vozového parku
 
DAF XF

DAF Transport Efficiency prináša čistú dokonalosť

DAF XF dosahuje najlepšiu spotrebu paliva v odvetví. Vyšší krútiaci moment a nižšie prevádzkové otáčky motora, nové, vysoko efektívne zadne nápravy, moderné elektronické systémy a aerodynamické vylepšenia prinášajú zníženie spotreby paliva až o 7 % pri dlhých trasách. To znamená úspory tisícov eur!

 
fuel consumption

7

% nižšia spotreba paliva

Additional payload

100

kg dodatočné užitočné zaťaženie

Service check up

200 000

km servisné intervaly

 
Ďalšie informácie
 

 

Najnižšia spotreba paliva v odvetví

 
 • Inovácie motorov PACCAR MX-11 a MX-13
 • Najnovšia generácia automatizovaných prevodoviek TraXon
 • Vysoko efektívne zadné nápravy s rýchlejšími stálými prevodmi
 • Aerodynamické optimalizácie
 • Pokročilé softvérové funkcie hnacieho systému

Vyšší krútiaci moment a nižšie prevádzkové otáčky motora, nové, vysoko efektívne zadne nápravy, moderné elektronické systémy a aerodynamické vylepšenia prinášajú zníženie spotreby paliva až o 7 % pri dlhých trasách. To znamená úspory tisícov eur!

 

Vyššie užitočné zaťaženie

 
 • Nový vysoko účinný, no napriek tomu mimoriadne kompaktný systém následnej úpravy emisií (EAS) šetrí 50 kg hmotnosti
 • Prepracované motory a optimalizácia podvozka prispievajú k ďalšiemu zníženiu hmotnosti. 

V závislosti od konfigurácie náprav dokážu tieto funkcie  znížiť hmotnosť vozidla až o 100 kg. To umožňuje dosiahnuť vyššie užitočné zaťaženie, ktoré je mimoriadne dôležité v aplikáciách, pri ktorých záleží na každom kilograme.


 

Maximálna dostupnosť vozidla

 
 • Servisné intervaly až 200 000 km
 • Prvotriedna podpora pre výrobcov karosérií

DAF XF je povestný svojou vysokou spoľahlivosťou. Vďaka novej elektroinštalácii a elektronickým systémom, kedy všetka kabeláž a zapojenie boli zjednodušené, dosahuje DAF XF ešte vyššiu spoľahlivosť a flexibilitu. Oceníte to napríklad v prípade montáže prídavných zariadení. Výsledkom je maximálna dostupnosť vozidla a minimálne prevádzkové náklady.

Fuel efficiency
 
 

 

DAF XF v detaile
 

DAF XF
Štýlový exteriér

Vďaka svojim dizajnovým prvkom je model DAF XF najatraktívnejšie nákladné vozidlo na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.

DAF XF
Atraktívny interiér

Model DAF XF stavia na vynikajúcich štandardoch v oblasti komfortu vodiča, ktorými sú nákladné vozidlá DAF známe po celom svete.

 
DAF XF
Hnacia sústava

Najvyššia palivová efektívnosť v odvetví je výsledkom dokonale integrovanej hnacej sústavy, ktorá využíva najlepšie motory, prevodovky a zadné nápravy vo svojej triede.

DAF XF
Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck konfigurátor

Efektívnosť začína správnym výberom nákladného vozidla, ktoré je prispôsobené vášmu konkrétnemu použitiu. Nakonfigurujte si pomocou 3D konfigurátora nákladných vozidiel DAF kabínu, farbu, exteriér, hnaciu sústavu, podvozok a ďalšie súčasti.

Spustiť konfigurátor
 
 
 

Díleri DAF sú tu pre vás. 

Efektívna preprava si vyžaduje viac než len dokonalé nákladné vozidlo. Preto naši servisní díleri DAF ponúkajú komplexné riešenie prepravy prostredníctvom radu profesionálnych služieb a pomôžu vám vybrať si správne vozidlo, zariadiť financovanie a udržať váš vozový park v dokonalom stave.

DAF Connect visual

DAF Connect

Platforma na správu vozového parku DAF Connect vám v reálnom čase poskytuje prehľad o výkone vašich vodičov, vozidiel a logistických postupov. K dispozícii je 24 hodín denne, 365 dní v roku a pomáha vám zvyšovať dostupnosť vozidiel, znižovať prevádzkové náklady a optimalizovať efektívnosť logistických postupov.

Ďalšie informácie