DAF Electric serie

Akumulátorové elektrické vozidlá

Prepravné riešenia s nulovými emisiami

 

Pripravení na budúcnosť

Čoraz viac európskych miestnych samospráv vyhlasuje, že v budúcnosti budú vnútorné mestské oblasti prístupné len vozidlám s nulovými emisiami – čím sa z plne elektrických vozidiel stane dôležitý hráč. Plne elektrické riešenia ponúkajú aj odvetviu prepravy príležitosť zohrať dôležitú úlohu pri riešení problémov globálneho otepľovania a kvality ovzdušia na miestnej úrovni.

 
 
 

Spoločnosť DAF dodáva kompletné riešenie

Spoločnosť DAF je popredným dodávateľom nákladných vozidiel s elektrickým pohonom. Boli sme jedným z prvých európskych výrobcov nákladných vozidiel, ktorí úspešne uviedli na trh nákladné vozidlá s plne elektrickým pohonom. V spoločnosti DAF však jazda na elektrinu znamená oveľa viac, než len nájsť to správne nákladné vozidlo na konkrétne využitie. Elektrický pohon zahŕňa aj účinné systémy nabíjania, robustné elektromotory, elektrický vývodový hriadeľ a ďalšie možnosti. Všetko sa začína rozsiahlym konzultačným procesom. Niektorý z našich špecialistov na elektrické vozidlá vám pomocou pokročilých programov simulácie trasy ukáže, ako sa nákladné vozidlo s elektrickým pohonom prejaví vo vašom každodennom podnikaní: na príslušných trasách, pri plánovaní ciest a správe vozového parku.

 
 

Osvedčená technológia

Netreba zabúdať, že technológia, o ktorú sa opierajú elektrické pohonné jednotky, je dôkladne preverená. Spoločnosť DAF už niekoľko rokov dodáva nákladné vozidlá s plne elektrickým pohonom, pričom získala niekoľko stoviek tisícov kilometrov praktických skúseností. Vynikajúca kvalita a spoľahlivosť – vlastnosti, ktorými je spoločnosť DAF známa, sú tiež prvkami našich elektrických vozidiel.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Nabíjanie v domácom depe

Nákladné vozidlá s elektrickým pohonom sú ideálnym riešením na distribúciu v mestských oblastiach. V noci sa tieto nákladné vozidlá vrátia na svoju domácu základňu, kde možno úplne nabiť ich akumulátory. Moderné akumulátory umožňujú dosiahnuť dojazd, ktorý je zvyčajne viac než dostatočný na každodenné štandardné využitie. Nákladné vozidlá s elektrickým pohonom sú ideálne aj na kyvadlovú prepravu – neustále prepravovanie tovaru medzi pevnými bodmi. Akumulátory možno nabíjať pri nakládke alebo vykládke prívesu či vozidla, čo zvyšuje efektívnosť prepravy.

 

Zníženie uhlíkovej stopy emisií CO2

Pri používaní zelenej energie môžu nákladné vozidlá s elektrickým pohonom znížiť aj vplyv prepravy na množstvo emisií CO2 a súčasne vám pomôžu dosiahnuť ciele v oblasti udržateľnosti. Okrem toho sú elektrické pohony veľmi tiché, čo je ideálne pri večerných alebo nočných dodávkach.

 
PACCAR Electric charging station

Nabíjacie systémy

Spoločnosť DAF je vám pripravená pomôcť vybrať si správne nabíjacie systémy pre vaše akumulátory. Úzko spolupracujeme s poprednými dodávateľmi a máme k dispozícii širokú ponuku nabíjacích staníc a kapacít. Navyše pripravíme prispôsobené školenie, ktoré pomôže vašim vodičom čo najlepšie využiť nákladné vozidlá s elektrickým pohonom. Ide len o ďalší príklad toho, ako spoločnosť DAF robí viac než to, že dodáva tie najlepšie nákladné vozidlá.

Nabijacie stanice pre elektricke vozidla
DAF CF and LF Electric

Čísla hovoria jasnou rečou

Hoci je pravda, že elektrické vozidlá sú ešte stále drahšie než ich naftové verzie, treba zohľadniť aj miestne či vnútroštátne programy stimulov, ktoré môžu byť k dispozícii. Navyše je dôležité si zistiť, ako sa dajú zaistiť nižšie náklady na energiu. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, nákladné vozidlá s elektrickým pohonom vám v konečnom dôsledku poskytnú neobmedzený prístup do ekologických zón – teraz aj v budúcnosti. Tiché nákladné vozidlá s nulovými emisiami sú dôkazom záväzku vašej spoločnosti voči životnému prostrediu. Navyše sú prospešné aj pre vaše podnikanie a pre svet, v ktorom žijeme.

 
 
 

 

„Plánovanie a jazda elektrickými nákladnými vozidlami si vyžaduje iný prístup. Musíte zabezpečiť, aby úloha zodpovedala nákladnému vozidlu, a nie naopak. Pre optimálne používanie je dôležité, aby ste mohli dobíjať akumulátory počas nakladania a vykladania. Elektrické nákladné vozidlo môže byť vynikajúcou alternatívou pre distribúciu v rámci mesta.“

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 

Súvisiace informácie